Polska fake newsem stoi

Polska fake newsem stoiInfo dla nieświadomych i tych, którym jest wszystko jedno: PAP to Polska Agencja Prasowa - "jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych". [Wikipedia] Proszę zwrócić uwagę na słowo "rzetelnych". Przeciwieństwem wiadomości rzetelnej jest po nowopolsku fake news - fałszywa wiadomość spreparowana i rozpowszechniana celowo w celu dezinformacji. Obiektywnej agencji prasowej preparowanie i rozpowszechnianie fake newsów nie przystoi. Fake newsy niweczą reputację agencji zmniejszając jej wartość do zera. W wypadku PAP zmiejszają też atrakcyjność języka polskiego jako języka mediów i informacji. Ergo: fake newsy w PAP to sabotaż, działalność antypaństwowa i antynarodowa. PiS kontrolujący PAP to szkodliwe trolle.

Po tym wstępie właściwy news:

Oświadczenie Leszka Balcerowicza

Rządowa agencja PAP wystosowała – powołując się na „swoje kontakty” – depeszę autorstwa M. Mikowskiego, w której twierdzi, jakobym „nie potrafił przypomnieć sobie współpracy ze spółką GetBack” i jej kierownictwem. To połączenie kłamstwa i insynuacji.

W związku z tym załączam list, jaki skierowałem do prokuratora Wojciecha Smolenia:

Sz. P. prok. Wojciech Smoleń
Naczelnik Wydziału I do Spraw Przestępczości Gospodarczej
Prokuratura Regionalna w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 25
00-071 Warszawa

Z najwyższym zdumieniem przyjąłem informację PAP, powtórzoną w dniu dzisiejszym przez różne media , wedle której jakobym zeznał, że „nie potrafię sobie przypomnieć współpracy ze spółką GetBack i jej kierownictwem[1]”. Takie sformułowanie insynuuje, jakobym prowadził współpracę z kierownictwem GetBacku. Jak Pan wie, ta „współpraca” sprowadzała się do mojego wykładu dla klientów i pracowników tej firmy, zaaranżowanego przez międzynarodową firmę Celebrity Speakers i przeprowadzonego w październiku 2017 r., tzn. na długo przed tym, zanim było publicznie wiadomo, że w GetBacku narastają problemy i na długo przed tym, zanim organy rządowe zaczęły reagować. Składam na Pana ręce protest przeciw dezinformowaniu opinii publicznej poprzez kontakty między prokuraturą i PAP-em.

Z poważaniem,

Leszek Balcerowicz

[1] Cyt.za https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nieprawidlowosci-w-spolce-getback-prokuratura-przesluchala-balcerowicza/9y76gf8

źródło: monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/9264?fbclid=IwAR3CMDGZh8EZzO9lQjKEaM73s6LSjoB620IGkK0y33V7Q2o5NHOB9Cw4d60

MrHyde

znalazł niusa na monitorkonstytucyjny.eu. Tagi: #Polska #fake #news

1 komentarz

 
  • AnonimS

    Zestaw na tak.