Lucyfer straszy w kościele. Proboszcz apeluje o zmianę nazwy sieci wi-fi

Lucyfer straszy w kościele. Proboszcz apeluje o zmianę nazwy sieci wi-fiW kościele i w domu rekolekcyjnym w Magdalence pojawia się Lucyfer. Nie osobiście – wyświetla się tam w wyszukiwarkach sieci wi-fi. Tym imieniem dowcipni sąsiedzi parafii nazwali swój domowy router. Księża i parafianie są zbulwersowani i wzywają do zmiany nazwy urządzenia.

„Parafia świętej Marii Magdaleny, której jestem proboszczem, zwraca się do Państwa o zmianę nazwy Państwa Wi Fi na inną”. Tak zaczyna się list proboszcza, opublikowany przez użytkowniczkę Twittera.

Wspomniana sieć nazwana została „Lucyfer” – wyjaśniono w liście – a że zabudowania jej administratora graniczą przez płot z kościołem, nazwa ta wyświetla się także w urządzeniach księży i wiernych, którzy przebywają na terenie parafii.

Swoje wezwanie proboszcz argumentuje „szkodliwością dla uczuć religijnych”. Liczy też, że właściciel routera „w sposób polubowny dokona stosowej zmiany”. Na koniec oferuje bezpłatną pomoc techniczną w rzeczonej sprawie. U dołu pisma, którego skan opublikowano na Twitterze, jest około 10 podpisów.

Nadawanie żartobliwych nazw swoim routerom to nie nowość. Były już nazwy (najczęściej bez polskich znaków lub pisane nietypowo): „bus obserwacyjny CBA nr 37”, „słysze jak uprawiacie seks”, „mam Internet a wy nie”. Niektóre z przekazem: „sąsiad skończ już ten remont”, „twoja zona cie zdradza”, „widze cie nago”. Czasem w odpowiedzi pojawia się osobliwa nazewnicza interakcja, np. „nawet o tym nie mysl”.

***
Na obrazku: Lucyfer z Cagliari, święty kościoła rzymsko-katolickiego

źródło: tvp.info/45918622/lucyfer-straszy-w-kosciele-proboszcz-apeluje-o-zmiane-nazwy-sieci-wifi

MrHyde

znalazł niusa na tvp.info. Tagi: #kościół #lucyfer #Wi-Fi

2 komentarze

 
 • enklawa25

  :sciana:

 • AnonimS

  Zawsze mówiłem że internet to diabeł .

 • MrHyde

  @AnonimS Czyli e-learning to "Diabelska edukacja"? ;)

 • AnonimS

  @MrHyde o to to  :P