Kolonia: Skradziono relikwię Jana Pawła II

Kolonia: Skradziono relikwię Jana Pawła IINieznani sprawcy skradli z katedry w Kolonii relikwię papieża Jana Pawła II.

Jak poinformowała w niedzielę (5.06.16) archidiecezja kolońska, nieznani sprawcy stłukli kapsułę relikwiarza, w którym przechowywano skrawek tkaniny z kroplą krwi papieża Jana Pawła II. Srebrny relikwiarz umieszczony w grudniu 2013 na ścianie obok wizerunku „Schmuckmadonna” – „Madonny w ozdobach” w poprzecznej nawie katedry został uszkodzony. Policja prowadzi śledztwo.

Kradzież stwierdzono wczesnym rankiem w niedzielę 5.06.16.
- Wartość materialna jest niewielka. O wiele większa jest strata duchowa – oświadczył prałat Gerd Bachner. Papież Jan Paweł II swoim umieraniem poruszył cały świat swoją godności, którą przyjęto z podziwem na całym świecie. – Dlatego kradzież ta jest dla mnie nie tylko brakiem pietyzmu, lecz szkodą wyrządzoną temu wielkiemu człowiekowi po jego śmierci oraz innym ludziom, którzy pielgrzymują do tego miejsca – pokreślił duchowny .
Wysoki na 40 cm relikwiarz przedstawia wizerunek Jana Pawła II opartego o pastorał przed portalem katedry w Kolonii i nawiązuje do pierwszej wizyty papieża w katedrze w listopadzie 1980 roku. Relikwiarz wykonany z posrebrzanego brązu wykonał artysta-rzeźbiarz Bert Gerresheim z Duesseldorfu.

***

To tyle, jeśli chodzi o komunikat prasowy, a w móżdżku sceptyka rodzą się pytania:
1. Do czego to się może przydać? Czy na takiej kradzionej szmatce da się zarobić? Jak? Sprzedać ją na ebay'u w 100 egzemplarzach, wykorzystać do czarów, wróżenia, jakiś innych magicznych rytuałów, cudownego uzdrawiania?
2. Ile jest takich relikwi na świecie?
3. Czy te relikwie naprawdę robi się z ludzkiej krwi i po co?

źródło: dw.com/pl/kolonia-skradziono-relikwi%C4%99-jana-paw%C5%82a-ii/a-19307800

MrHyde

znalazł niusa na dw.com. Tagi: #Kolonia #kradzież #relikwia

1 komentarz

 
  • ono

    To takie czary. Jak mocno w nie wierzysz to możesz coś wyczarować. Stawiam raczej na jakąś mocno zdesperowaną osobę, która czarami chce kogoś uratować. Niech będzie romantycznie.

  • danton

    @ono Amen!