Jeszcze Trójka czy już Trujka? Epizod z dziejów informatyki, PiSu i mass mediów.

Jeszcze Trójka czy już Trujka? Epizod z dziejów informatyki, PiSu i mass mediów.Wczoraj (16.05.2020) doszło do niecodziennego wydarzenia z Programem Trzecim Polskiego Radia, czyli z popularną "Trójką". Gdy utwór Kazika Twój ból jest lepszy niż mój podbił listę przebojów – nagle strona radia przestała działać.

To wszystko pociągnęło za sobą lawinę innych wydarzeń i doprowadziło do nie jednego, lecz dwóch odejść redaktorów . Ciekawe było również tłumaczenie "Trójki" odnośnie swojej strony internetowej, która przestała działać.

Zanim ściągnięto informację o wygranej Kazika, oficjalnym wyjaśnieniem było to, że doszło do awarii. Jednakże w sobotę 16 maja 2020 o godzinie 16:22 Mateusz Sokalszczuk, niezależny deweloper gier, udowodnił, że nic takiego nie miało miejsca.

Hej Trójka - Program 3 Polskiego Radia chyba wiem jak naprawić waszą stronę - wystarczy że usuniecie zaznaczoną linijkę która automatycznie przekierowuje przeglądarkę na fejkową stronę z błędem :) Śmieszna pomyłka taki kod, wygląda to prawie jak cenzura no ale kto by pomyślał he, he!

Jak dowiódł Sokalszczuk, do kodu strony dodano wstawkę, która zamiast do wyników Listy Przebojów, przekierowywała na stronę z błędem. Wystarczyło usunąć wskazany fragment kodu, by Lista wyświetlała się poprawnie. Nigdy więc na stronie nie doszło do żadnej awarii, a jedynie portal szybko zakamuflował niewygodną informację.

Ostatecznie dyrektor i redaktor naczelny "Trójki" wystosował oświadczenie tłumaczące, że przy wprowadzeniu nowej piosenki artysty doszło do manipulacji i złamania regulaminu.

Co się stało później, to już oczywiście zupełnie inna historia...

źródło: dobreprogramy.pl/Radiowa-Trojka-na-pewno-byla-awaria-strony-Prosty-trik-ujawnil-co-innego,News,107928.html

MrHyde

znalazł niusa na dobreprogramy.pl.

1 komentarz

 
  • staryzboj

    cóż, nazwa publiczny zobowiązuje - równają do szaletów publicznych, domów publicznych

  • MEM

    @staryzboj "cóż, nazwa publiczny zobowiązuje - równają do szaletów publicznych, domów publicznych"  

    Wcale nie. ;) W odróżnieniu od nich, przybytki, które wymieniłeś, są pożyteczne.