Ile trwają postępowania sądowe w Polsce?

Ile trwają postępowania sądowe w Polsce?Średni czas trwania (sprawność) postępowań sądowych wybranych kategorii spraw w I instancji wynosił ogółem 7 miesięcy w 2020 r. i był dłuższy o 2,9 miesiąca od średniego czasu postępowania sądowego w 2011 r.

Między 2011 a 2020 średni czas postępowania w sądach rejonowych wydłużył się o 3 miesiące (z 3,9 do 6,9 miesiąca), w sądach okręgowych wydłużył się również o 3 miesiące (z 7 do 10 miesięcy).

Między rokiem 2015 a 2020 (za PiS) średni czas postępowania sądowego wydłużył się o 2,8 miesiąca (wzrost o 67% z 4,2 do 7 miesięcy).

Między rokiem 2011 a 2015 (za PO-PSL) średni czas postępowania sądowego wydłużył się o 0,1 miesiąca (wzrost o 2,4% z 4,1 do 4,2 miesiąca).

źródło: ciekaweliczby.pl/sprawnosc_sadow_2020/

MrHyde

znalazł niusa na ciekaweliczby.pl.

4 komentarze

 
 • MrocznyPasazer

  Pytanie. O jakie wybrane kategorie tutaj chodzi? Wybrać sobie zawsze można pod wynik jaki chcemy uzyskać.

  9 paź 2021

 • MEM

  Cóż... Reforma. Alleluja i do przodu. ;) :rotfl:

  7 kwi 2021

 • MrHyde

  @MEM od ciebie innego komenta się  spodziewałem ;)

  7 kwi 2021

 • MEM

  @MrHyde "od ciebie innego komenta się  spodziewałem"

  Jakiego? :)

  7 kwi 2021

 • MrHyde

  @MEM że jak się chce walnąć w PiS to każdy kapeć dobry, nawet mokry i dziurawy jak ten tendencyjny wykres. ;) Rok covidowy gwoli uczciwości można by PiSowi podarować, ale kto z nas jest uczciwy? ;)

  7 kwi 2021

 • MEM

  @MrHyde "że jak się chce walnąć w PiS to każdy kapeć dobry, nawet mokry i dziurawy jak ten tendencyjny wykres."

  Dziś masz darowane. ;)

  "Rok covidowy gwoli uczciwości można by PiSowi podarować, ale kto z nas jest uczciwy?"

  Nawet i bez tego, już po wcześniejszych latach widać różnicę na niekorzyść kaczej "reformy" (i tak przecież polegającej jedynie na demolce systemu, żeby autorytarne rządy wprowadzać i powsadzać na stołki w sądownictwie swoich, którzy będą tego autorytaryzmu pilnować).

  7 kwi 2021

 • AnonimS

  Bo sędziowie mają w dupie postępowania. Tzw bierny opór.

  7 kwi 2021

 • MEM

  @AnonimS Bo sędziowie mają w dupie postępowania.  

  Tak..., zwłaszcza ci niekompetentni, co po czystkach stołki otrzymali za wierność kaczej partii, jak kuchta prezesa szefująca TK.

  7 kwi 2021

 • MrHyde

  @AnonimS  :rotfl:  Dobra zmiana zawsze znajdzie dobre tłumaczenie.

  7 kwi 2021

 • MEM

  @MrHyde "Dobra zmiana zawsze znajdzie dobre tłumaczenie."  

  A jak. :) Najbardziej zabawne są te dotyczące Obajtka, że w Orlenie buduje potęgę gospodarczą kraju (dług Orlenu pod rządami Obajtka wzrósł z 761 milionów do ponad 13 miliardów zł, a Orlen przyniósł w zeszłym roku 1,4 miliarda straty, zaś fuzja z Lotosem na takich warunkach to imbecylizm), a kupując nieruchomości z lewizny "wzmacnia kapitał i zasoby Polski" (według innego guru wyborców PiS, wielbiciela Łukaszenki – Karczewskiego).  

  Ale Trzaskowski, rura, rura, rura... ;) Bo przecież powszechnie wiadomo, że to jest  najważniejsza i najbardziej oburzająca sprawa. Bo jakoś o tym wszystkim, co PiS nawyprawiał, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy wypłynęło na wierzch, to się takim dziwnym zbiegiem okoliczności nasz Anonim nie wypowiada...

  7 kwi 2021

 • MrHyde

  @MEM albo że fuzją z Lotosem polonizuje rynek paliw, sprzedając 3/4 stacji paliw Lotosu nieorlenowskiej konkurencji. ;)

  7 kwi 2021

 • AnonimS

  @MrHyde ja nie jestem dobra zmiana. Ja tylko wybrałem to co mi bardziej pasuje.

  7 kwi 2021

 • MrHyde

  @AnonimS A czy ktoś mówi, że jesteś? Przecież widać, że to o dupie sędziów to był sarkazm.

  7 kwi 2021

 • MEM

  @AnonimS "ja nie jestem dobra zmiana."

  Oho. Źle się dzieje w obozie dojnej zmiany... :lol2: Jeszcze trochę kaczych rządów i większość ich wyborców będzie się wypierała, że w ogóle na nich głosowali. Jak Niemcy na Hitlera i NSDAP (po kapitulacji w '45, nagle żadnego nazisty tam nie było).

  "Ja tylko wybrałem to co mi bardziej pasuje."

  Choć człowiek myśli, że widział już wszystko, to życie jednak zawsze zaskakuje... ;) No bo pierwszy raz widzę, żeby komuś pasowali złodzieje i przestępcy dążący do wprowadzenia dyktatury rodem z totalitaryzmu.

  8 kwi 2021

 • AnonimS

  @MEM każdy ma swoje zdanie. Wolę tych niż sprzedawczyków którzy za bezcen wyprzedają majątek narodowy komu popadnie. Przypomnij sobie jakie było bezrobocie za PO i jak sprzedawali za bezcen majątek narodowy począwszy od sprzedaży PZU firmie Eureko za rządów Buzka i AWS.

  8 kwi 2021

 • MEM

  @AnonimS "każdy ma swoje zdanie. Wolę tych niż sprzedawczyków którzy za bezcen wyprzedają majątek narodowy komu popadnie."  

  Ale daj sobie wreszcie spokój z tymi głodnymi kawałkami, którymi Cię kacza propaganda nakarmiła, bo o ile mogę nawet od biedy zrozumieć, że ktoś te brednie kupił w 2015 roku, o tyle jest śmiesznym, że ktoś w to nadal wierzy dzisiaj. Popatrz po prostu obiektywnie na to, co się przez lata rządów PiS działo, i wnioski z tego zacznij wyciągać. Lewizna idzie w dziesiątki miliardów zł, straty z powodu nieudacznictwa "misiewiczów" w kolejne dziesiątki miliardów, całej rozpieprzonej reszty oraz zamordyzmu i groźby wpadnięcia w ruskie łapy już nawet nie wspominając, a Ty mi głodne kawałki w stylu tego, że "za PO jedli ośmiorniczki" po ok. 20 zł za ćwierć kilo w Biedronce. No to jest wręcz niepoważne i na poziomie PiS-owskich trolli gdzieś na forach Interii.

  "Przypomnij sobie jakie było bezrobocie za PO"

  Bezrobocie to akurat za PO nie było takie wysokie, zważywszy czasy światowego kryzysu. I od 2014 roku, czyli gdy jeszcze niemal 2 lata PO rządziła, zaczęło regularnie spadać. PiS ma niższe, bo trafił na koniunkturę, której podstawy dała właśnie m. in. Platforma pomimo rządów przedstawiających wiele do życzenia, więc to akurat żadna kacza zasługa. Dopiero teraz, w pandemii i kryzysie z nią związanym, widać, jaką tragedią są rządy PiS pod każdym względem. A jedyne co nas ratuje, to gigantyczna kasa z Unii, której część kaczor wyda znów na kiełbasę wyborczą, żeby zrobić elektorat PiS w jajo jak poprzednio.

  "i jak sprzedawali za bezcen majątek narodowy począwszy od sprzedaży PZU firmie Eureko za rządów Buzka i AWS."

  Komu te bajki, Anonimie... :) (choć przekręty przy prywatyzacji po 1990 roku się oczywiście zdarzały, i akurat jednymi z najbardziej w nie umoczonych są dziś ci, którzy w PiS siedzą, podobnie jak pełno tam "komuchów", w rodzaju choćby Piotrowicza, a PiS-owska propaganda bredzi na potrzeby elektoratu, o zwalczaniu postkomuny). A przy okazji, zapomniałeś, że Twój wódz był wtedy AWS-ie i że był jej współzałożycielem? :p No i do dziś – nadal skupiając się jedynie na samej osobie wodza – się nie rozliczył z lewizny w FOZZ i przejęciu majątku Expressu Wieczornego (dziś majątku spółki Srebrna), oraz łapówek z okazji budowy swoich sławetnych dwóch wież.

  8 kwi 2021

 • AnonimS

  @MEM kacza propaganda nic ma do mojej wiedzy. Akurat wtedy byłem blisko centrum wydarzeń w PZU i znam na bieżąco każdy ruch. Każda zmianę prezesów zarządu. Każdy transfer byłego prezesa do biur Eureko itd. tak samo jak zatrzymanie prezesa Orlenu po to żeby go zdjąć z funkcji za rządów Millera. To Ty słuchasz propagandy opozycji.

  8 kwi 2021

 • MEM

  @AnonimS "kacza propaganda nic ma do mojej wiedzy. "

  Jasne... :D A potem wychodzi, jak z Czajką w Warszawie, że z TVP od PiS-owskich "ekspertów" rzeczy wzięte. ;)

  "Akurat wtedy byłem blisko centrum wydarzeń w PZU i znam na bieżąco każdy ruch. Każda zmianę prezesów zarządu. Każdy transfer byłego prezesa do biur Eureko itd. tak samo jak zatrzymanie prezesa Orlenu po to żeby go zdjąć z funkcji za rządów Millera."

  Ale ja przecież Ci nie napisałam, że przekrętów wtedy nie było. Ja Ci tylko napisałam, że w przekręty po 1990 roku zdrowo umoczeni byli ci, którzy teraz w PiS-ie siedzą, od lat karmiąc "ciemny lud, który wszystko kupi", że "tamci kradli, a oni nie kradną" (nie kradną, no bo przecież "im się to po prostu należy", nie? :p), i że w konkretnym przypadku, o którym mówisz, AWS, o którym wspomninasz, współtworzył kaczor ze swoimi kolesiami i w ramach niej współrządził. No więc czyją robotą jest sprzedaż PZU, co?

  No widzisz...
  ___________
  A jak tak wszystko – jak twierdzisz – na temat tego przekrętu wiesz, bo "byłeś blisko centrum wydarzeń" to pewnie wiesz również i to, że wiedza o przestępstwie i zatajenie jej przed organami ścigania jest współudziałem (i jest to karalne).

  Edycja: Poza tym niczego to wszystko nie zmienia w kwestii równie ważnej, o ile nie ważniejszej – w kwestii PiS-owskich dążeń do dyktatury rodem z totalitarnych systemów, w których był/jest kult jednostki. Bo ta dzisiejsza opozycja, na którą psioczysz, Ci nie zrobi z kraju Korei Północnej, w której będziesz przymierał głodem w obozie koncentracyjnym. Więc wybór chyba jest prosty, i stąd dziwię Ci się, że Ci ta perspektywa rządów kaczej partii "bardziej pasuje".

  8 kwi 2021

 • AgnessaNovvak

  No ale co? Przecież walczymy o WOLNE SONDY 😂

  7 kwi 2021

 • MrHyde

  @AgnessaNovvak ;)

  7 kwi 2021