Biomed Lublin jako pierwszy na świecie stworzył i wyprodukował skuteczny lek na COVID-19!

Biomed Lublin jako pierwszy na świecie stworzył i wyprodukował skuteczny lek na COVID-19!"Biomed Lublin zakończył produkcję pierwszej serii leku na COVID-19. Wstępne badania laboratoryjne potwierdzają jego skuteczność, ale potrzebne do rejestracji badanie kliniczne z udziałem pacjentów ma rozpocząć się w IV kwartale - poinformował w środę zarząd spółki. Rejestracja i komercjalizacja leku mogą zająć od kilku do kilkunastu miesięcy.

Biomed Lublin zakończył w środę produkcję pierwszej serii leku na COVID-19 przeznaczonego do niekomercyjnych badań klinicznych. Lek został wytworzony w wyniku procesu frakcjonowania osocza osób zdrowych – ozdrowieńców lub tych, którzy przeszli COVID-19 bezobjawowo.

Zarząd BIOMED – LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. („Spółka”, „Emitent”), w nawiązaniu do rb 66/2020 dotyczącego rozpoczęcia procesu wytwarzania preparatu Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 informuje, że w dniu dzisiejszym zakończył się proces wytwarzania substancji czynnej Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców, tj. osób po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2, zaś na 23 września 2020 r. zaplanowano proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek.

Następnie, Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 poddana będzie badaniom jakościowym, w tym badaniom stabilności produktu i zostanie przekazana do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie, według zatwierdzonego protokołu badań. Zwolnienie leku, którego Spółka jest dostawcą do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 r."

źródło: bankier.pl

MEM

znalazła niusa na bankier.pl. Tagi: #COVID-19 #Biomed #lek #koronawirus

1 komentarz

 
 • MrHyde

  "Biomed Lublin jako pierwszy na świecie stworzył i wyprodukował skuteczny lek na COVID-19!" (z wykrzyknikiem!) Tytuł śmiechowy, ale fajnie, że się coś dzieje także w Lublinie. ;) JS016??

 • MEM

  @MrHyde "Tytuł śmiechowy, ale fajnie, że się coś dzieje także w Lublinie. JS016??"  

  Tytuł nie jest śmiechowy. Jest powtórzeniem dokładnie tego, o czym mówiły wczoraj w zasadzie wszystkie duże serwisy u nas i przynajmniej parę zagranicznych. Nie wiń posłańca. :p

  Poza tym w przypadku JS016 jest tak, że jego testy zaczęły się w czerwcu, Biomed swoje zaczął na przełomie czerwca i lipca, czyli w sumie w zbliżonym czasie, a kwestia tego, kto będzie pierwszy, praktycznie zamknie się w momencie rejestracji leku, i na to, że faktycznie Biomedowi uda się to załatwić jako pierwszemu, szanse są przynajmniej duże. A zasadzie z tego, co jest podawane publicznie, wynika, że lek jest skuteczny (o ile rozumiem, założenie to, nie licząc testów wykonanych do tej pory, opiera się na tym, że zastosowana w leku substancja czynna, jest znana od dawna i dopuszczona do stosowania w leczeniu), czyli reszta to w sumie formalność, bo oni ten lek w zasadzie już przetestowali. Teraz będą miały miejsce badania kliniczne w niezależnych ośrodkach. Jeśli lek jest rzeczywiście skuteczny (a firma działająca w branży od końcówki II wojny światowej chyba nie chce sobie podkopać reputacji wyssanymi z palca rewelacjami)  – wykażą to samo. Ergo: wychodzi na to, że faktycznie są pierwsi, bo nie słychać nic o tym, by JS016, czy inny lek, uznano za gotowy czy, tym bardziej, oficjalnie dopuszczono do obrotu.

  "(z wykrzyknikiem!)"

  No wiesz, skuteczny lek na pandemię, na punkcie której od niemal roku pierdzielca ma cały świat, a "optymiści" głoszą, że potrwa to jeszcze ze dwa lata, jest chyba na tyle istotnym tematem, by ten wykrzyknik można było tam umieścić. Ale jak chcesz, mogę Ci znaleźć i wrzucić na Lol-a jakiegoś newsa z "Pudelka" o tym, że jedna pusta lala poprztykała się z drugą pustą lalą na Instagramie czy Fejsie i okrasić to nawet kilkoma wykrzyknikami. ;)

 • MrHyde

  @MEM "Jest powtórzeniem dokładnie tego, o czym mówiły wczoraj w zasadzie wszystkie duże serwisy" - duże serwisy też mogą mieć poczucie humoru, czyż nie?

 • MEM

  @MrHyde  "duże serwisy też mogą mieć poczucie humoru, czyż nie?"

  Teoretycznie tak. Ale na ogół ujawniają je (świadomie, bo do nieświadomych incydentów raczej nie chcą się przyznawać) jedynie 1 kwietnia. ;)

 • MrHyde

  @MEM JS016 wyświetlił mi się jako pierwszy z serii "przeciwciała z osocza na covid". Lepsze niusy z gatunku "nasi pierwsi na świecie - covid kaputt" są w Rosji. Nawet lale z pudelka się do nich nie umywają.

 • MEM

  @MrHyde "Lepsze niusy z gatunku "nasi pierwsi na świecie - covid kaputt" są w Rosji."

  Masz na myśli ichnią szczepionkę? Wbrew pozorom, oni ją mogą mieć – trzeba wziąć pod uwagę, że po prostu mogli pójść na skróty (w końcu nie od dziś wiadomo, jakie mają tam podejście do własnych zasobów ludzkich) i w ten sposób sporo zaoszczędzić na czasie badań. To wcale nie musi oznaczać, że ona jest zła (o ile istnieje a nie jest to tylko propagandą).

 • MrHyde

  @MEM mam na myśli leki na covid w aptekach
  «Коронавир» «Авифавир» «Арепливир»

 • MEM

  @MrHyde "mam na myśli leki na covid w aptekach «Коронавир» «Авифавир» «Арепливир»"

  A tego to nie wiedziałam. Cóż, nie pierwsze to i nie ostatnie oszustwo wykorzystujące desperację ludzi.