Andrzej Duda: Dziś w nocy zaprzysiężenie Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej

Andrzej Duda: Dziś w nocy zaprzysiężenie Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa Rady EuropejskiejPo tym jak premier Beata Szydło doskonale wykonała swoją robotę podczas szczytu na Malcie, teraz pałeczkę w swoim stylu przejmuje prezydent Andrzej Duda.

– W nocy z czwartku na piątek prezydent Andrzej Duda przyjmie w Belwederze przysięgę nowego przewodniczącego Rady Europejskiej, pana Jacka Saryusz-Wolskiego – podała Kancelaria Prezydenta na swojej stronie internetowej.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, na uroczystości stawią się najważniejsi politycy krajowi i zagraniczni. Swój udział potwierdzili już premierzy Białorusi, Turcji i Kazachstanu.  

– Z dużych graczy z racji odległości może nie dolecieć tylko król San Escobar – słyszymy w Kancelarii.

A może władcę San Escobar ominąć nie lada spektakl. Ceremonia odbędzie się w najbardziej uroczystym obrządku znanym z zaprzysiężeń "sędziów" Trybunału Konstytucyjnego.

Bohater wieczoru będzie wprowadzony pod osłoną nocy wejściem dla służby, następnie nie zapalając świateł, korzystając tylko z nocnych wskazówek przekazywanych na twitterowym profilu prezydenta będzie musiał znaleźć drogę do sali, gdzie z jedną tylko świeczką, żeby Trybunał Stanu nie widział, będzie czekać Andrzej Duda.

A co z Donaldem Tuskiem?

– Nic – tłumaczy Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta. – Pan prezydent ponad wszystko stawia państwo prawa, a z naszych opinii wynika, że to pan Jacek Saryusz-Wolski jest legalnie wybranym przewodniczącym Rady.

– Bo to na niego głosowała Polska.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor

źródło: aszdziennik.pl/119585,andrzej-duda-jeszcze-dzis-w-nocy-zaprzysiezenie-jacka-saryusza-wolskiego-na-szefa-rady-europejskiej

MrHyde

znalazł niusa na aszdziennik.pl. Tagi: #Duda #AszDziennik #EU

1 komentarz

 
  • Jagna

    Tylko rzuciłam okiem na tytuł, i wiedziałam, że to Aszdziennik. ;) Mają tam ułańską fantazję ;)