A gdyby tak LGBT wydało oświadczenie na temat ideologii wojujących katolików?

A gdyby tak LGBT wydało oświadczenie na temat ideologii wojujących katolików?Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Gądecki wydał oświadczenie, w którym między innymi czytamy: "Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji."

A gdyby tak środowiska LGBT przedstawiły lustrzane stanowisko: "Osoby przynależące do środowisk tzw.  prawdziwych katolików są naszymi współobywatelami, którym należą się konstytucyjne prawa. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel petryfikację obyczajów i międzyosobowych relacji, a nawet ich cofnięcie do czasów słusznie minionych!?"

Wyobrażacie sobie ten hejt jaki by się wtedy wobec gejów i lesbijek rozległ, z niewykluczoną akcją organów państwa włącznie?!

A teraz wyobraźcie sobie, że taki apel zostaje ogłoszony nie w Polsce, ale w jakimś zachodnim kraju, gdzie hierarchowie dużo lepiej znają swoje miejsce we współczesnym świecie i gdzie wsłuchują się w apele nauczycieli, a nie je olewają.


Obrazek ilustruje brytyjską ustawę Red Flag Act z 1865 roku regulującą użytkowanie samochodów.

źródło: salon24.pl/u/genekx/975825,a-gdyby-tak-lgbt-wydalo-oswiadczenie-na-temat-ideologii-wojujacych-katolikow

MrHyde

znalazł niusa na salon24.pl.

4 komentarze

 
 • MrHyde

  Żeby nie mnożyć newsów wrzucę to tutaj (Gość niedzielny):  

  "W czasie Apelu Jasnogórskiego 8 sierpnia, tuż przed zakończeniem XVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji świdnickiej, bp Ignacy [Dec] odniósł się do słów pieśni "Idźmy, tulmy...".  

  - W słowach tej pieśni nasi poprzednicy w wierze pozostawili nam zachętę do przychodzenia do Ciebie, do tulenia się do Twojego matczynego serca i poświęcenia się Twemu Niepokalanemu Sercu. Jest to zgodne z Twoim życzeniem, które nam przekazałaś przez dzieci fatimskie. Cieszymy się, że w Twoim matczynym sercu wszyscy jesteśmy obecni. Jest tam miejsce dla wszystkich nas, dla każdego człowieka - rozpoczął modlitwę do Matki Bożej.

  Polecając Maryi pielgrzymów pieszych, zwrócił uwagę na intencje, które przynoszą na Jasną Górę. - Są trudy cielesne, psychiczne i duchowe. Są trudy osobiste, rodzinne, społeczne, narodowe. Z pewnością wielu spośród nas ma świadomość trudów cielesnych. Wszyscy mamy jakieś niedomagania biologiczne. Przynosimy do Ciebie, nasza Matko, prośby naszych bliskich, których kochamy i którym chcielibyśmy pomóc, a którzy niosą krzyże różnych chorób, abyś ich wspomagała. O wiele poważniejsze i często BARDZIEJ BOLESNE są trudy psychiczne i duchowe: mąż alkoholik, niewierny współmałżonek, SYN, CÓRKA, którzy NIE CHCĄ SIĘ MODLIĆ, którzy nie dają się nakłonić do uczestnictwa w niedzielnego Eucharystii, pójścia do SPOWIEDZI - wymieniał.

  Powierzył też ostatnie ataki na to, co święte. - Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że DIABEŁ ZRZUCIŁ SZATY CZERWONE i przebrał się w szaty TĘCZOWE. Wierni Kościoła katolickiego bywają dziś poniżani i boleśnie doświadczani nie przez więzienia czy zadawanie cierpień fizycznych jak to było w minionych czasach i jak to bywa i dziś w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich, ale przez KAMIENIOWANIE MEDIALNE za wypowiedzi w obronie wartości katolickich i narodowych, za sprzeciw wobec znieważania świętych znaków i parodiowania świętych obrzędów - mówił, podkreślając, że Kościół nie potępia ludzi, ale grzech, który ich zniewala".

  Biedne święte liszki kościelne. Ale cierpią! Diabeł wszędzie! Nawet dzieci próbuje opętać. Katastrofa.

 • AnonimS

  O tym pisałem . To nie prowokacja ?
  "Do próby zablokowania marszu doszło na pl. Krasińskich. Grupa osób protestujących przeciwko manifestacji środowisk narodowych zebrała się przy schodach przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.  
  Jak powiedział asp. sztab. Mrozek, policja wielokrotnie zwracała się do kontrmanifestantów o odsunięcie się z tego miejsca i informowała, że nie można blokować legalnego zgromadzenia. O opuszczenie miejsca zakończenia przemarszu apelowali także przedstawiciele stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
  Mimo tych próśb, osoby pozostały przed pomnikiem, w związku z czym – jak relacjonował Mrozek – policja przeniosła je poza pl. Krasińskich. Interwencji towarzyszyły okrzyki m.in. „Faszyści policja – jedna koalicja”."

 • MrHyde

  @AnonimS Pewnie tak. Z opisu tak to wygląda.

 • MrHyde

  @AnonimS Mrożka w to nie wciągajmy. ;) Tekścik powyżej dotyczył księży i mniejszości płciowych a nie narodowców i demokratów - ktokolwiek blokował przemarsz.

 • White

  Od kiedy to ogon macha psem? Tzw. LGBT to margines, wybryk, dewiacja. Mogą sobie wydawać oświadczenia ale kogo obchodzi zdanie  marginesu który się nie liczy? To tak jakby komar atakował słonia. Zresztą tzw. LGBT próbują wydawać różne " oświadczenia" jak np " manifest pederastyczny" ale nikt się tym nie przejmuje bo to margines marginesu tylko głośny.

 • AnonimS

  @White Mateusz Goździkowski, jeden z organizatorów marszu równości w Płocku, zapowiedział, że spodziewana frekwencja to od jednego do dwóch tysięcy osób. Udział w marszu biorą m.in. Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg. W tym się są również przyjezdni  spoza Polski.  To stricte pllityczne.

 • AnonimS

  Zestaw na tak. Hejt jest i to z obydwu stron. Prowokacje tez. Po co na manifestacjach lgtb uzywa się symboli wykorzystywanych przez kosciól katolicki? Jak.nie wiesz to ci powiem. Po to zeby rozjuszyc extremę i potem krzyczeć ze faszysci ich bijà. Mam nadzieję ze po wyborach się trochę uspokoi.

 • MrHyde

  @AnonimS wychodzi na to, że ekstremą jest episkopat. Nieźle.

 • AnonimS

  @MrHyde nie. Wiesz dobrze kto patronuje takim akcjom. Min ten pan. wikipedia kropka org Robert_Winnicki. Bo PIS-owi takie uliczne spięcia są niepotrzebne. Tym bardziej przed wyborami. A kościół czyli konserwatywni hierarhowie zwalczają ideologię a nie personalnie ludzi.

 • MrHyde

  @AnonimS mógłbym przyjąć tę wersję, gdyby kościół był skonfliktowany tylko z ludźmi lgbt. A że tak samo sobie pogrywa/pogrywał np. z medycyną reproduktywną - lekarze i naukowcy raczej nie prowokowali nikogo na pochodach ulicznych - to śmiem wątpić.

 • AnonimS

  @MrHyde oczywiście że kościół jest skonfliktowany. Ale z ideologia a nie namawiam do bicia czy atakowania ludzi. Casus Sodomy i Gomory

 • MrHyde

  @AnonimS walczy z ideologią, którą sam wymyślił. Jak z satanizmem. Walczyz in vitro - istniejącą technologią - której nie byłby w stanie opracować. Z Encyklopedystami francuskimi też walczył dawno temu i z teorią ewolucji... ze wszystkim i wszystkimi walczy, co/kto tylko nie potrzebuje Boga. To się nazywa fundamentalizm i jest prawdziwą zarazą niszczącą ludzi.

 • AnonimS

  @MrHyde oczywiście że zwalcza wszystko  co podważa sens istnienia Boga . Bo to odciąga ludzi od wiary i podważa sens wiary i religii.

 • MrHyde

  @AnonimS no to po co przekierowywać uwagę na pionki typu narodowcy Winnickiego i pleść symetrystyczne bzdury, że winni są harcownicy lgbt?

 • AnonimS

  @MrHyde jesteś za inteligentny żeby nie rozróżnić sporu ideologicznego od sporów personalnych .  Tak samo jak nawoływania nie chodźcie na manifestacje od rozbijcie manifestacje. Oczywiście że na tych paradach są prowokacje nie wierzę że facet który odgrywa mszę świętą w garnku na głowie robi to z pobożności. A z drugiej strony grupy chuligan ów które i tak się biją między sobą na różnych ustawkach i wywołują zadymy min na imprezach  sportowych zyskują pretekst do wywołania kolejnej zadymy . Dziwi mnie fakt że np nikt z opozycji nie potępił " obywateli RP" za próby zakłócenia legalnej manifestacji w rocznicę powstania warszawskiego.  Jak Kali komuś ukraść krowy to dobrze a jak ktoś Kalemu ukradnie to źle. To taka mentalność.

 • nefer

  @AnonimS Bylo nie bylo, zgadzam sie z Mr Hyde. Katolicy (czy raczej katole) przykladaja podwojna miarke, niczym Kali wlasnie. Uwazaja, ze sa prześladowani, gdy nie pozwala im sie przesladowac inaczej myslacych. Ta postawa Kosciola pojawila sie juz w IV w ne, gdy tylko zdobyl wplywy na wladze panstwowa (wtedy rzymska).

 • AnonimS

  @nefer o jakim prześladowaniu mówisz?  Bo środowisko homoseksualne robi co chce i nikt im w tym nie przeszkadza. A to że kościół nie zgadza się z ideologią to jego prawo. Dopóki jest to spór ideologiczny to każdy ma prawo do swojego zdania. Tym bardziej że casus Sodomy to jeszcze zapis starego testamentu. Ty jako znawca historii wiesz to równie dobrze jak ja.  Dopóki nie ma wezwań do siłowego rozwiązania to jest to dozwolone w demokracji. Obejrzyj migawki . To ci sami ludzie uczestniczą w manifestacjach w różnych miastach. Ale to ich prawo . Chodzić , manifestować i demonstrować. Ale używanie symboli czczonych przez katolików to jawna prowokacja. Popatrz na Płock . Więcej tam było polityków bo każdy głos się liczy . Po wyborach to ucichnie . I już Biedroń czy Zanderberg  już tak nie będzie wszędzie się pokazywać.

 • nefer

  @AnonimS Wybacz, ale skoro katolicy nie zachowuja swoich symboli dla budynku swiatyni, czyli dla kosciola, i wprowadzaja je do przestrzeni publicznej (np. do urzedow panstwowych) to sami je desakralizuja i narazaja na "profanacje".

 • AnonimS

  @nefer wyobraz sobie ze ktoś nieprzychylny lgtb robi plakat z nagim tylkien pomalowanym tęczą i łazi z takim transparamentem na kontrmanifestacje. Moim zdaniem w kazdym dzialaniu trzeba zachować umiar. Niech manifestują na okraglo i noszą wlasne hasła.  A nie karykatury . Ciekawe czy byli tacy odwazni i pomalowali Mahometa w tęczowe kolory.

 • nefer

  @AnonimS I znowu ten Mahomet jako argument. Dlaczego wszyscy zwolennicy Kościoła R-K używają własnie islamu jako straszaka? Skoro islam taki fajny, to proponuję wyjazd do Talibanu i konwersję.

 • AnonimS

  @nefer nie mowie ze fajny tylko bezkompromisowy. Zaraz by im wyroki smierci prxyslali.jak wielu pisarzom i dziennikarzom. A kościół probuje slowa uzyć to jest na przegranej pozycji. Ostatnio jakas pani podczas manifestacji lgtb powiedziała reporterowi twp ze ona czeka az wymrą wszystkie moherowe kurwy glosujace nz PIS. Doslownie. O to.nie jest s,erzenie nienawisci?  Trzeba mieć dystans i jest obiektywnym.

 • nefer

  @AnonimS Ja natomiast mogę wskazać wielu takich "katolików", którzy stanowią doskonałą antyreklamę religii, którą jakoby wyznają. I nie potrzebuję do tego TV, pierwszy z brzegu pan M. Zapewne wiesz, kogo mam na myśli.

 • nefer

  @AnonimS A co do tej pani, kimkolwiek by była, to racja, niepotrzebnie użyła słowa "kurwa". Co do reszty, to przecież odwołała się tylko do naturalnych procesów biologicznych, nie wzywała do wymordowania oponentów, wysłania ich do obozów koncentracyjnych czy na Madagaskar (z całym szacunkiem dla Republiki Madagaskaru). W sumie, to podobnie jak wspomniany przez Ciebie Kościół użyła tylko słów. Nawet nie nazwała nikogo "czarną zarazą", wtedy można by mówić o remisie. To znaczy, znowu z całym szacunkiem, bo słowa arcybiskupa wygłaszane z ambony powinny jednak mieć większą wagę niż przypadkowy pseudo-wywiad jakiejś tam pani. A nadto arcybiskup wspominał o więcej niż jednej zarazie, więc tak czy inaczej był górą w tych zawodach.  :P

 • AnonimS

  @nefer ok. Konczymy dyskusję :) bo.mamy swoje okopy i kazdy z nas wierzy w swoje racje

 • nefer

  @AnonimS Ok. Nie mam zamiaru szturmować Okopów Św. Trójcy. Bez zawiści pozostawiam Ci tę fortecę.  ;) I faktycznie, lepiej zakończyć dyskusję.

 • AnonimS

  @nefer tylko ja akurat nie naleze do tych zatwardzialych.