Znaki czasu cz 4

                                               Znaki czasu cz 4

Dziękuję za kilka komentarzy. Dzisiaj chcę napisać co obiecałem ostatnio.  
   Jeden z największych problemów z jakimi mają doczynienia wierzący. A ci drudzy, czyli niewierzący, mówią: Nie wierzę w Boga, ale jeżeli jest to dlaczego jest tyle zła.  
Większość normalnych ludzi jest bardziej wrażliwa na krzywdę dzieci, niż na krzywdę innych. I to jest zupełnie naturalne. Ale zanim zacznę o tym poruszę sprawę dobra i zła.
  W Księdze rodzaju mamy napisane, że Bóg dał Adamowi jedno prawo. Aby on i kobieta nie jedli owoców drzewa poznania dobra i zła. A nawet go nie dotykali, bo w dniu kiedy to zrobią napewno umrą. Potem kobieta, nazwana potem Ewą, miała rozmowę z wężem. Oczywiście był to szatan. Nie chcę się zagłębiać co się stało potem. Kobieta zjadła owoc i Adam to zrobił. Wówczas Bóg powiedział, że teraz znają jak my, dobro i zło. Znowu nie będę rozbijał tego na pojedyńcze słowa, dlaczego powiedział My, a nie Ja. Pragnę tylko zwrócić waszą uwagę, że powiedział, jak my. Jak nie znaczy dokładnie jak On. Nikt nie ma pełnego poznania co jest dobre i złe, tylko Pan.  
   I tu zacznę rdzeń tego odcinka. Czy z tego wynika, że Bóg nam dał wolną wolę? Czy świadomość wiedzy co jest dobrem i złem jest tym samym? Według mnie nie. Z sytuacji, która się wydarzyła, zgodnie z opisem biblijnym, to człowiek wziął sobie sam prawo do poznania dobra i zła. Czy mogło być inaczej? Nie.  
Proszę zrozumieć jedno. Bóg miał cztery możliwści. Pierwsza: Nic nie stwarzać. Czyli początkowe dwie możliwości. Stwarzać i nie stwarzać. Kiedy wybrał: Stwarzać, miał trzy możliwości. Stworzyć zło, stworzyć samo dobro. Trzecią stworzyć dobro i dać możliwość czynienia zła. I to wybrał, że tak powiem. On wiedział od razu, nie musiał wybierać ani rozważać. Dlaczego? To jest bardzo, ale to bardzo proste. Gdyby nie dał nam szansy wyboru, kim byśmy byli? Doskonałymi robotami. Drugi powód jest jeszcze bardziej przekonywający. Bóg nie mógł zrobić inaczej. Bo tylko wybór czynienia dobra i zła stwarza możliwość miłości. To jest dosyć głębokie i wymaga dobrego zastanowienia się, aby dojśc do takiego wniosku. Bóg jest miłością. Oczywiście ta cała teoria nie jest moja. Wygłosił ją między innymi Ravi Zachariasz. Możecie kliknąć na internecie i zobaczyć kim jest ten człowiek.  
   Wiem, wielu to nie przekona. Nadal będą, w najlepszym wypadku mieć żal do Boga, że jest zło. Ale pomyślcie, kim byśmy byli i kim by On był gdyby zabraniał. Idąc dalej zabraniałby podnieść ręki, otworzyć ust, usiąść. Dlatego generalnie niczego nie zabrania. Pozwolił działać Stalinowi. Pozwoli działać Antychrystowi. Bóg dał Słowo czyli Pismo. Być może, niektóre słowa są źle przetłumaczone, ale generalnie jest napisane to co trzeba. Bóg jest sprawiedliwy. Jedyny niezależny. W jego oczach jesteśmy żyjący. Zawsze. Adam umarł. Ale zostanie wskrzeszony. I tak będzie z każdym człowiekiem. Proszę się nie martwić za Boga, że ktoś zginął za wcześnie i nie będzie mieć szansy się nawrócić. Bóg i tylko Bóg wie kto jest jego, a kto nie. Dlatego czasem ktoś ma zginąć, a nie zginie, bo Pan z nim jeszcze nie skończył na tej ziemi.  
  Ogólnie jest wiele nieporozumień. Ludzie sądzą, że to oni są właścicielami Ziemi. I jak ją traktują. Dobrze? Dotyczy to tych co w Boga nie wierzą. A ci co wierzą, mają blade pojęcie. Proszę nie myśleć, że ja mam dobre. Staram się pojąć i opieram się na innych co się starają. To pojęcie wynika z tego gdzie mieszkają ludzie i jak bardzo wierzą. Kiedy piszę gdzie mieszkają, mam na myśli strefę wpływów. Wiadomo, że kto się urodzi we wpływie islamu jest przeważnie wyznawcą Mahometa. Na przykład w Arabi Sałdyjskiej nie można zrzec się wiary i żyć. Jest za to kara śmierci. Być w Iranie kobietą? Za czasów szacha Rezy Pahlawiego było inaczej. Teraz? Podobnie, chociaż lepiej jest w Indiach. Jednak ja piszę dla was, Polaków, żyjących w Polsce. KK trzyma religie. Dobrze, że się przeciwstawia ruchom LGBT. Ale proszę zapoznać się z książką Fryderyka Martela o Watykanie. Jest tam więcej homoseksualistów niż w najbardziej gejowskiej dzielnicy San Francisko, zwanego miastem gejów, Castrol. To czyni kościół, jako instytucję bardzo hipokrytyczną. Dodatkowo doktryny są w jawnym odstępstwie od Słowa. Poza kultem Maryjnym wprowadzono pojęcie Czyśćca. Co to jest? Miejsce gdzie przebywają dusze nie święte, ale takie które jeszcze mają szanse iść do nieba. Modlitwy nasze mają im pomóc. Idea podobna jest w hinduiźmie gdzie dusza odbywa karę za grzechy na tak zwanych planetach piekielnych. Idea czyśćca nie występuje w Piśmie. Zgodnie z Pismem Świetym człowiek może decydować o swoim losie do chwili śmierci ciała. Kiedy umrze nic nie może zmienić. Modlenie się za zmarłych czy do zmarłych nazwane jest spirytyzmem i jest obrzydliwością dla Boga. Natomiast w KK jest to na porządku dziennym.  
  Co do małych dzieci. Powiedziane jest, że zapłatą za grzech jest śmierć. Dlatego wszystkie małe dzieci są zbawine jeżeli umrą zanim cokolwiek złego zrobią. Kiedy zaczyna się życie? W momencie kiedy męska komórka wejdzie do żeńskiej. Więc moim zdaniem nawet nienarodzone dzieci będą zbawione. Czy mogą być Oblubienicą? To całkiem inna sprawa. Większość głosicieli Słowa jest zgodna, że dzieci zabite w Sodomie, w wyprawach Jozuego, kiedy Bóg kazał zabijać wszystko, będą zbawine. Są. W tym wypadku zabicie wszystkich było aktem litości Bożej. Dlaczego? Bo gdyby zostały oszczędzone prawdopodobnie stałyby się jak rodzice i czyniły zło. Wpływ rodziców i społeczeństwa jest duży i silny. Napisałem, że życie zaczyna się w momencie poczęcia, dlatego oczywiście aborcja jest zabójstwem. Natomiast Biblia nie mówi kiedy dusza wchodzi do ciała. Słowo dusza jest w tym wypadku użyte niepoprawnie. Biblia mówi, że kiedy Bóg tchnął oddech życia w nos Adama on stał się duszą żyjącą. Czyli człowiek jest duszą. Składa się z ciała, zbudowanego z pierwiastków Ziemi i ożywiającego dechu Bożego. W księgach Salomona on mówi: Nie wiesz kiedy dech wchodzi do ciała. Moim zdaniem jest to od razu przy poczęciu, ale mogę się mylić.
   Życie na Ziemi jest chwilką. Żeby nie wiem jak długie było, kiedyś się skończy. Planem Boga jest byśmy żyli wiecznie. Szczęśliwi, pełni. Ale On nas nie zmusza. To jest nasz wybór. Natomiast On, ponieważ istnieje poza czasem, wie przed początkiem kto wybierze życie, a kto śmierć. Według Bibli wszystko co myślimy, robimy i mówimy jest zapisane w księgach. Wszystko. Jak wielka jest łaska Boga, że dał nam Ofiarę Jezusa. Krew Baranka zmywa wszystkie grzechy. Oczywiście poza grzechem przeciw Duchowi Świętemu, bo te są niewybaczalne. Teoretycznie Bóg może przebaczyć gwałcicielowi dziecka. Teoretycznie. Czy ktoś z nas by wybaczył? A mimo to wielu ludzi mówi, że Bóg nie jest sprawiedliwy.
   Następna prawda. Szatan nie pokrzyżował Mu planu. Nie. Pismo mówi, że Baranek został zabity zanim świat powstał. Dlatego kiedy Bóg dał skóry na odzienie dla Adama i Ewy ty był baranek. Abel złożył w ofierze baranka. I tak dalej i dalej. Rodzaju 22 werset 13. Abracham zobaczył baranka i złożył go w ofierze zamiast Izaaka.  
   Żeby nie było niejasności. Przeciwnicy Boga mówią o tym incydencie. Widzicie jaki jest Bóg okrutny? Sara nie mogła mieć dzieci, potem w końcu miała i Bóg nakazał Abrachamowi złożyć w ofierze syna swojego Izaaka. Co za zły Bóg! Proszę sobie przeczytać Rodzaju 22 werset 5. Abracham wiedział, że wróci z synem. Co myślał, że się stanie, nie wiem, ale wiedział to. Ten werset to potwierdza. Oczywiście tysiące lat potem Jezus powiedział faryzeuszon, że Abracham widział Jego dzień i się cieszył. Ale synowie diabła nic nie pojęli. Ewangielia Jana 8 werset 56 - 58.  

Napisałem trochę. Napiszę może więcej jak będą pytania. Mówię wam, że czas jest bliski.  
Tak jak napisałem poprzednio. Jeżeli jest w tobie chociaż ziarenko wielkości maku, idź za tym. Bo może nie będziesz miał szansy jutro.  
   Zacytuje kogoś. To mi się spodobało. Niektórzy mówią, że mają czas i że później się nawrócą. A ile mają czasu? Tyle.  
Uważaj na tę ciężarówkę! Jaką ciężarówkę? Bum. Tyle mają czasu.  

Obiecałem napisać historię bogatego człowieka i Łazarza.  
Gdyby ten człowiek był wierzący, rospoznałby swojego Pana. Jezus mu powiedział: Rozdaj pieniądze biednym i chodź ze mną. Zacheuszowi nic nie powiedział. Zacheusz sam się zdeklarował, że odda połowę, a tych co oszukał wynagrodzi wielokrotnie, chyba czterokrotnie. Gdyby Jezus mu powiedział: Daj wszystko, dałby. Bogaty nie dałby połowy. Nie dałby czwartej części.  
   Dlaczego napisałem, że po śmierci każdy jest wierzący. On ( bogaty za życia) powiedział do Abrachama.  
Mam braci i wszyscy żyją jak ja. Trzeba ich zawiadomić. Abracham mu powiedział: Mają proroków i Pismo. Skoro nie uwierzyli, nawet gdyby ktoś wstał z martwych i mówił, nie uwierzyliby.  

Czemu tak łatwo odrzucacie ( niewierzący) dar Boga?  
Powiecie: Żyję teraz i to wszystko. Ale tak nie jest. Pismo tak mówi, prorocy to potwierdzają.  
   To chyba na tyle. Nikogo nie zmuszam i nie będę pisał i pisał. Będą pytania, odpowiem. Dostanę wiadomości bym pisał jeszcze i o czym, napiszę. Zamierzam usunąć większość moich opowiadań. Teraz robię w miarę to co powinienem. Wcześniej robiłem coś dla siebie i to nie było dobre. Pozdrawiam.
  

179 czyt.
100%53
AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii inne i obyczajowe, użył 1747 słów i 9747 znaków.

3 komentarze

 
 • kaszmir

  kaszmir · 25 czerwca

  Witam
  Całkiem dobry tekst, ale mało przekonujący. Wszystko to wiemy jednak tak bardzo uwierzyć. A gdyby Adam i Ewa nie zjedli jabłka z zakazanego drzewa, to co by było? Jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoją wolę, ale niekoniecznie zawsze robimy według tego co chcemy. Czasami jesteśmy zmuszani przez innego człowieka, przez zakazy i nakazy... nie zawsze dobre. Czy mamy wolność? Według wiary jesteśmy dziećmi Boga, sama jestem matką i dla mnie moje dziecko jest najważniejsze, nawet kiedy jest złym to go kochamy i nie pozwalamy zrobić mu krzywdę. Zjedzenie jabłka pewnie było zapisane i sterowane przez Boga i pewnie wszystko jest stworzone na podobieństwo Boga.
  Popatrz ile kontrowersji budzi dzisiaj Kościół i księża. Przecież to oni powinni się bać, a tak wcale nie ma. To oni przygotowują się do przekazywania wiary i to oni powinni być skromni. Jednak zawsze pławią się w dobrobycie i pycha ich rozpiera. Jak taki mały człowieczek pojmie wiarę, kiedy apostołowie ( księżą) wiarę traktują jako straszenie piekłem.

  Pozdrawiam

 • Duygu

  Duygu · 23 czerwca

  Mam nadzieję, że ten tekst dotrze do przynajmniej jednego ludzkiego serca. Ciekawie napisane, momentami mnie zaskoczył. Łapa  

 • Speker

  Speker · 23 czerwca

  Pisz, oczywiście pisz po swojemu. Takie pytanie. Mieszkasz za granicą, gdzie dostęp do broni to codzienność. Wpada do Twojego domu typ i wybija Ci całą rodzinę. Nawet  niewinnym dzieciom robi krzywdę. Co robisz? Kogo winisz? Mówisz: "bracie wybaczam Ci, bo Bóg tak chciał, zabiłeś mi bliskich z miłości bożej, Kocham Cię bracie"?
  Takim pisaniem nie przekonasz ludzi o dobroci bożej. Jeśli ktoś nie chce wierzyć, bo ma przed oczami wojny, gwałty, morderstwa, to go nie przekonasz.
  Tekst bardzo ciekawy.