Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

Walentynkowy felieton

     Walentynkowy felieton

Miałem nic nie pisać, ale nie mogę. Nie, że nie chcem, ale muszem. Chcem.
Co mnie skłoniło? Posłuchałem wykładu na youtobe pt ,,Wszystko co wiemy o uzależnieniu jest nie tak". Zainteresowane, mniej leniwe lolki, ze znajomością angielskiego, mogą posłuchać. O czym facet mówił. O zależności od narkotyków, głównie heroiny. Ale to jest szerszy aspekt. Dlaczego piszę? Bo są walentynki, a głównie dlatego, że ta prelekcja potwierdza moje najgłębsze przekonanie, że miłość jest kluczem do wszystkiego. Dzięki badaniom pewnego doktora Alexa, nie mnie, naukowcy doszli co jest złego w leczeniu uzależnionych.Wiecie co? Odizolowanie, świadomość niższej wartości, świadomość winy, u leczonych. Otóż stwierdzono, że większość uzależnionych żołnierzy podczas wojny wietnamskiej, po powrocie do domu nie była uzależniona. Dr Alex przeprowadził testy pod nazwa Szczurzy park albo Park dla szczurów. Jedynym krajem, który stosuje tą terapię jest Portugalia. W ciągu dziesięciu lat uzależnienie od heroiny spadło tam o 50%. Tylko datego, że ludzi uzależnionych zaczęto traktować jak innych. I teraz główna sprawa. Dlaczego ludzie się uzależniają? Obojetne na co. Alkohol, narkotyki, pornografia, gry hazardowe. Nie wiem czy papierosy. Bo mają problem z sobą i nie mogą znaleźć innych. Brak społecznej akceptacji. I teraz słuchajcie. Może to wiecie, a może nie. Internet jest fajny. Sam piszę z kilkoma osobami, których nie widzę. Ale tysiące stron tekstu nie zastąpi pięciu minut rozmowy. Dlatego nie szukajcie internetowych znajomości. Pokochajcie siebie, pokochacie innych. Co prawda jak już sto razy pisałem, nikt nie jest sam. Ale mamy ciało. I to ciało potrzebuje drugiego i trzeciego i czwartego ciała. Nie myśle o seksie, nie. Jest fajnie się spotkać, pośmiać, pogadać nawet o dupie marynie. Tacy jesteśmy. Ale dlaczego napisałem, pokochajcie siebie? Bo to jest klucz do wszystkiego. Jeżeli nie pokochacie siebie, NIE JESTEŚCIE W STANIE POKOCHAĆ KOGOŚ. A jak nie jesteście w stanie pokochać kogoś kogo widzicie, nie możecie pokochac Boga, którego nie widzicie. Nie chcę się z nikim spierać. To, że się nie widzi Boga, jest największą ślepotą. Nie ma większej. Amen
Miłość, ta prawdziwa jest w stanie i mocy naprawić wszystko. Głód, wszelkie wojny, wszelką głupotę, niesprawiedliwość. W miłości nie ma strachu. Kto ma jakikolwiek strach, ten nie udoskonalił się jeszcze w miłości. Popatrz na siebie! Jesteś drogocennym kamieniem. Nie możesz kłamać, bo gwałcisz czyjeś zaufnie. Nie będziesz kradł, bo gwałcisz czyjeś prawo własności. Nie zabijesz, bo gwałcisz czyjeś prawo do życia. Pokochaj siebie! Zobacz kim jesteś. Jesteś mądry, dobry i pełen wybaczenia. Wszystko w koło kocha cię. Nie tylko Jezeus!  
Czym jesteś inny od psa? Tym, że go zamkniesz w ciemnej komórce, a on NIGDY by tego nie zrobił z tobą. Czym jesteś lepszy od dzika? Niczym, jesteś gorszy, jeżeli go zabijasz. On nigdy nie wyrzuci swoich dzieci w czarnej torbie do śmieci. Tylko człowiek jest głupi, samolubny i zły, bo pozwala się oszukiwać swojemu ego. Ty, tak ty, jesteś miłością! Zobacz to! Wszystko poza człowiekiem to wie! Gęsi karmią ryby. Jeżeli pokonasz ego, będziesz wiedział, że nie tylko słońce świeci w południe i daje ciepło. Ty jesteś tym słońcem! Zobacz, że inni ludzie są dobrocią, tylko tego nie wiedzą. Jeżeli pokonasz ego, powiedz innym jak to zrobiłeś. Przytulaj innych, jeżeli chcą. Kochasz swoją dziewczynę? Przytul ją. Nie przed, albo po. PRZYTUL JĄ. A za trzy dni zapytaj, co było ostatnio najmilsze. Jak ci powie, że kiedy się kochaliście, to ja nie mam racji. Powie ci :To było wtedy, gdy mnie tak nagle przytuliłeś. To ci powie!  
Kochać to nie znaczy, kochać się. Kochać się jest miło, jeżeli wszystko inne jest na miejscu. Jeżeli nie ma delikatnych rozmów, spojrzeń, przytuleń, spaceru w parku, kiedy trzymacie się za rękę, jeżeli nie patrzycie na chmury, jeżeli nie patrzycie na zachód, na drzewo, na ptaka. To kochanie się jest NICZYM.  
Proszę cię, popatrz. Na siebie i zobacz, że jesteś wielkim jasnym diamentem. Popatrz na innych. Oni są tym samym. Następny dzień będzie lepszy o 0.5% Następny będzie lepszy od poprzedniego o 0.7%. To zaraża. Inni też będą lepsi. Podaj komuś nieznajomemu to co mu upadło. Zapytaj starszej sąsiadki, czy nie kupić jej czegoś, bo idziesz do sklepu. Jeżeli kochasz swoją dziwczynę więcej niż pierwszy raz dostrzeżoną osobę na ulicy, to jeszcze nie osiągnąłeś stanu MIŁOŚCI. Ale zrobisz to, jeżeli zapragniesz. I wówczas będziesz wiedział, że nie jesteś sam. Nigdy nie byłeś i nigdy nie będziesz. Bo jesteś Miłością. Wszystko jest miłością. Reszta to iluzja.

337 czyt.
100%11
AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii felieton i miłosne, użył 851 słów i 4887 znaków.

1 komentarz

 
  • WereWolfMax

    WereWolfMax · 7 marca

    Alex, mój drogi, powiedz mi jedną rzecz: Czy wierzysz w to co mówisz?