Miłość i inne dziwactwa cz 3 : Wilki i gawrony.

Miłość i inne dziwactwa cz 3: Gawrony i wilki

Ostatni odcinek był trudny. Nikt nie skomentował ani nie zadał ważnego pytania. Kiedy tak się stanie. Że będzie świetnie, wspaniale i miło na Ziemi. Odpowiedź jest prosta: Nigdy. Przynajmniej nie na tej Ziemi. To czemu o tym pisałem? Odpowiedź jest również prosta, ale nie do przyjęcia dla wielu. Ponieważ taka jest droga. Powinniśmy dążyć do dobrych rzeczy, dobrymi i mądrymi drogami. Dzisiaj chcę wam napisać o dwóch fascynujących grupach. Gawronach i wilkach.  
Oba te dwa gatunki kojarzą się negatywnie. Wilk w owczej skórze. Głodny jak wilk. Bestialski, wstrętny, krwiożerczy jak wilk. Zły jak wilk. Co do gawronów i kruków są synonimami wiedźmy, cmentarza, czegoś mrocznego i nieprzyjemnego. Zazwyczaj wizerunek gawrona lub jego krzyk jest pokazywany w filmach z gatunku horror. A jaka jest prawda?
                                             Wilki
To nie wilk jest wrogiem człowieka, tylko człowiek jest wrogiem wilka. Wilki są zabijane głównie przez ograniczanie im powierzchni. Tak ogólnie człowiek jest wrogiem wszystkiego z sobą włącznie. Jedyną istota niszczącą Ziemie. Pewien pisarz chciał napisać coś o ludziach i chciał zatytuować swoja książkę, Życie wśród wilków. Poobserwował i poczytał o tych stworzeniach i stwierdził, że nie może nazwać tak książki, ponieważ by obraził wilczą rasę. Wilki są społeczne. Żyją w grupach zwanych watachą. Jej przywódcą jest samiec alfa, zwany basiorem. Ma swoją partnerkę, samicę alfa zwaną wederą. Jest jeszcze samiec beta i samiec gamma. Samiec alfa jest najmądrzejszy, samiec beta najsilniejszy, a jego głównym zadaniem jest ochrona alfa przed samcem gamma. Jeżeli samiec alfa nie spełnia warunków szefa musi odejść, albo jest zmuszony do odejścia. Kiedy samiec alfa jest ranny jego funkcje przejmuje wedera. Kiedy wedera jest ranna, basior bierze na barki jej obowiązki. Jest udowodnione naukowo, że wilcze stado to najlepsza organizacja na świecie. Wilki są altruistyczne. Wszystkie wysiłki są dla dobra stada. W tym leży ich siła. Wilk rodzi się ślepy i głuchy, ale gdy dorośnie słyszy wycie innych wilków z odległość 50 km. Wilk może nie jeść miesiąc. Wilki są wspaniałe i mądre. Ludzie mogliby się od nich dużo nauczyć. Wielkie korporacje uczą się ale tylko jednego. Jak zarobić więcej. Ludzie są żałośni.
                                        
                                      Gawrony.  
Są najbardziej inteligentnymi stworzeniami na Ziemi. Wliczając człowieka. Super przystosowują się do warunków. Mają fenomenalna pamięć do twarzy. Potrafią nie tylko wykorzystywać narzedzia ale i budować narzędzia w celu zdobycia pokarmu. Zbadano, że w jakiś sposób potrafią przekazywać informację dla swoich małych, odnośnie wrogów. Czyli gawronie dziecko wie, że ktoś jest wrogiem zanim go zobaczy.
Oczywiście w wypadku wilków i gawronów nie są to cechy nabyte w trakcie ewolucji. Zdolność uczenia jest wynikiem czegoś. Każde zresztą zwierze ma to dane. Jeżeli nazywacie ewolucją przystosowywaniem się do innych warunków to się zgodzę. Odnośnie ostatniego zdania widziałem i czytałem krótki artykuł jak będzie wyglądał człowiek przyszłości. Będzie miał wielkie oczy i długie palce, bo te cechy są potrzebne do obsługiwania komputerów. Generalnie wyglądał jak typowy szarak ET.  
Jak pewnie wiecie większość zwierząt boi się człowieka. Może nie tylko się boi co unika konfrontacji. Ma się to tak z kilku powodów. Człowiek generalnie jest zły, a więc jest potencjalnym wrogiem wszystkiego. Drugi powód jest bardziej kontrowersyjny. Pisałem o nim. Bóg zawarł przymierze z człowiekiem po potopie. Wóczas powiedział, że upomni się o przelaną ludzką krew z każdym zwierzęńciem. Więc zwierzęta to wiedzą i starają się nie dopuścić do sytuacji, że do tego mogłoby dojść. Warto również zauważyć, co może wiecie lub nie. Ludzie nie mają wielkich szans w konfrontacji ze zwierzętami. Więc jest to jeszcze jeden powód dla którego powinniśmy być Bogu wdzięczni. Gdyby zwierzęta były przeciwko nam jak wyglądałoby nasze życie? Czy kiedyś o tym pomyśleliście? Kot jest szybki, pewnie zdajecie sobie z tego sprawę. Kaczka wydaje się wolna i pokraczna. A jednak kot nie złapie kaczki. Widzę to czasami przez okno, bo moja kota- zabójczyni czasem próbuje. Kaczka jako jedno z niewielu zwierząt chodzi, lata pływa po wodzie i nurkuje. Poza tym ma partnera na życie. Jak już wspominałem wcześniej istnieje nepalski gatunek kaczki, że oboje popełniają samobójstwo kiedy partner ginie. On zagładza się na śmierć, ona wzlatuje do góry i składa skrzydła i spada w dół.  
Oczywiście gdyby zostały spełnione warunki z drugiej części WSZYSTKIE zwierzęta by były jak teraz nasze psy czy koty. Biblia ma to do siebie, że pokazuje jak było na początku, teraz i jak będzie później. Zawsze to co na początku, będzie tak jak ma być później.  
Na początku nie było sexu. Rozwodów, śmierci i przelewania krwi. Zwierzęta były pokojowo i przyjacielsko nastawione do człowieka, a człowiek do nich. Jest wielu którzy wyśmiewają, że wilk będzie jadł siano.  
A jeżeli jesteśmy jeszcze raz przy kwesti śmierci. Co byście robili będąc wiecznie młodym? Co? Czy to co teraz? Właśnie o to chodzi.  
Zanim się otrzyma moc, należy postępować jakby się ją już miało. Większość wierzących chce iść do nieba, ale nie postępuje tak jakby już tam było. I to jest świadectwem czegoś. Większość ludzi zachowuje się tak jakby im się wszystko należeło darmo. I wszystko miałoby być dla nich. A oni to zużyją, nie docenią i wyrzucą jak śmiecia. Postępują tak z dobrami Ziemi, swoim ciałem i ciałami innych. Czyż nie tak? Wiecznie narzekają, widzą winę u innych, a już z pewnością u Boga, sami nie robiąc prawie nic w kierunku poprawy. Ale o tym będzie dokładniej w całkiem innym felietonie. I na koniec dzisiejszego, nieco krótszego felietonu jeszcze słowo o bibli. Skoro jest to stek kłamstw, to autorzy wiedzieliby o tym, że narażą się na ośmieszenie. Ta księga jest tak napisana, że jeżeli jedno zdanie, które powiedział Jezus jest kłamstwem, on jest kłamcą. I wówczas wszystkie wzniosłe słowa w całej księdze są dobre jak zeszłoroczny śnieg.

329 czyt.
92%329
AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii felieton, użył 1129 słów i 6341 znaków

Dodaj komentarz