Co zrobić żeby być dobrym i szczęśliwym

Co robić żeby być dobrym i szczęśliwym.

Każdy tego pragnie. No może prawie każdy. Jeżeli ktoś pragnie być nieszczęśliwym i złym, jest to patologiczne. W tym felietonie podam bardzo dużo przykładów. Z wieloma się zgodzicie z wieloma nie. Polecam pooglądać krótkie filmiki Krzysztofa Króla. Mówi on głównie o pieniądzach, ale porusza przy tym dużo prawd. Czego tam brakuje? Boga. Więc uważajcie.  

Napisałem dobrym i szczęśliwym, a nie szczęśliwym i dobrym. Pozornie wygląda, że to cechy wspólne, ale tak nie jest. Najważniejszą cechą człowieka powinna być dobroć. Jest ważniejsza niż mądrość i zdrowie. Jednak jeżeli jest to dobroć świadoma, przyniesie ona efekty w wielu dziedzinach.
                        I
Może sądzicie, że jestem nudny i wręcz upierdliwy ponieważ znowu napiszę i to na pierwszym miejscu, że żeby być dobrym, należy przestać jeść mięso i drób i ryby. Jak ktoś może być dobry jeżeli powoduje śmierć czegoś co jest lepsze od niego? Wiem, że to brzmi kontrowersyjnie, ale mogę to udowodnić. Człowiek który je mięso stoi niżej niż zwierze. Dopiero człowiek, który świadomie nie je mięsa by nie powodować przelewu krwi może stanąć wyżej niż zwierze o ile spełni inne dodatkowe warunki. Żeby to pojąć należy być na odpowiednim stopniu świadomości. Jeżeli ktoś nie je mięsa z jakiegokolwiek innego powodu, to nie jest jeszcze na tym poziomie.  
                         II
Należy miłować drugiego człowieka i wszystko co nas otacza.
Co znaczy miłować? Chcieć dobrze, nieść pomoc, nie oceniać, nie widzieć różnicy między innym, a nami. Nie sprawiać bólu. Jeżeli już to się stało to zaprzestać, przeprosić i zadość uczynić. Wybaczyć krzywdę. Wybaczenie jest najwyższą formą miłości. Być uczciwym, mieć poszanowanie dla wszystkiego. Starać się dla innych w sposób bezwarunkowy.  
                        III
Pragnąć uwierzyć, poznać i pokochać Boga. Samemu w ciszy i spokoju. Nie polecam religijności. Odradzam bycia zagorzałym katolikiem. Unikajcie Światków Jehowy. Jeżeli dany kościół nie uczy miłości do drugich i nie jest oparty na prawdzie i czystości, nie przekraczajcie jego progów. Aby to pojąć znowu należy być na odpowiednim poziomie świadomości. Ale to czasem przychodzi z wiekiem. Uczymy się i jeżeli popełniliśmy błąd, należy zaprzestać popełniać go nadal.  
                        IV
Należy być uczciwym. Wobec siebie i wobec innych. Jest to najtrudniejsze, ponieważ człowiek jest z natury kłamliwy. W większości kłamiemy ze strachu przed konsekwencją ujawnienia prawdy.  
                     RESZTA
Unikajcie sexu i wszystkiego z tym związanych spraw. Pornografi. Jeżeli już, nauczcie się poszanowania, porozumienia, zanim zaczniecie inne formy niż naturalna*. Nigdy nie róbcie tego jeżeli ty lub ona jest w stanie pod wpływem alkoholu lub innych środków narkotycznych. Zapoznajcie się z felietonem :Zanim wejdziesz we mnie, zanim wejdę w ciebie.  
Unikaj oglądania telewizji. Unikaj ogladania filmów odciągających od realności.  
Robienie czegokolwiek w stopniu zbyt dużym jest szkodliwe. Nie należy za długo spać, należy dbać o ciało. Należy jeść zdrowe jedzenie o ile to możliwe. Należy unikać złego towarzystwa. Należy pozbyć się w miarę możliwości: strachu i fobi. Jak już pisałem istnieje tyllko strach i miłość. Jest jedna prawdziwa miłość, wszystko inne jest pochodnymi strachu i iluzji. W zasadzie odkrycie prawdziwego JA jest warunkiem jedynym aby osiągnąć dobro i radość, ale nie wszystkim się to udaje. Nawet tym którzy tego pragną. Jak już poprzednio pisałem, odkrycie prawdziwego Ja, niesie za sobą natychmiastowe pokochanie wszystkiego i wszystkich i zjednoczenie z Bogiem. Ponieważ jest tylko prawdziwa miłość i iluzja. Niczego więcej nie ma. Wszystko poprzednie jest procesem. To jedyne jest natychmiastową manifestacją. Nie jest to jednak stan stały. Ciało do póki jak istnieje, tworzy ego. Ponieważ mózg tworzy ego. Jednak kiedy raz się to osiągnie jest dużo łatwiej to kontrolować.  
Wszystko jest w tobie. Obwinianie za niepowodzenie: świata, polityki, rodziców, przyjaciół i dziewczyny czy chłopaka jest ucieczką przed odpowiedzialnością wzięcia życia w swoje dłonie. A jeżeli nie żyjesz swoim życiem, żyjesz w iluzji.  
Jak poznać czy to co się robi jest dobre i służy by być dobrym i szczęśliwym. Należy postawić się w sytuacji, że to robiłoby się w nieskończoność. Użyję przykładów dla ilustracji.
Sex. Jest przyjemny ponieważ mózg wytwarza hormony i one wywołują pewne chemiczne reakcje. Zrobiono doświadczenie ze szczurami. Podłączono elektrodę do miejsca w mózgu, którego pobudzenie powodowało orgazm. I szczur miał nad tym kontrolę. Tak długo dotykał łapką przycisku aż tracił przytomność. Pomyśl ( bo to głównie dla mężczyzn) gdybyś już miał sex ze wszystkimi kobietami na świecie, czy to miałoby być tym co chciałbyś robić w nieskończoność?  
Drugim przykładem jest upojenie alkoholem. Mam pisać dalej? Słuchanie dobrej muzyki, czytanie dobrej nowelki...jedzenie dobrej potrawy? Gdzie ty tam jesteś? Zaspokajasz tylko chwilowe potrzeby i zachcianki...  
Pomyśl co mógłbyś robić po wieczność? Co?  
  I tu dochodzimy do punktu koniecznego by być dobrym i szczęśliwym. Człowiek który kocha, Jest i trwa. Człowiek, który nienawidzi, pragnie śmierci.

Nie powinno się myśleć zbyt często o śmierci. To znaczy należy być tego świadomym, bo myślenie, że się będzie żyło w nieskończoność jest iluzją. Oczywiście o ile się nie pozna prawdziwego Ja. Wówczas jest inaczej.  
Jeżeli będziesz jadł jedzenie odpowiedniej klasy, będziesz karmił swojego ducha dobrym pokarmem, wówczas masz duże szanse być zdrowym. Relacja z Bogiem zwiększa te szanse. Choroba jest sygnałem, że coś jest nie tak z twoim pożywieniem duchowym i fizycznym. W wyjątkowych przypadkach jest twój czas.

Większość czytelników lol jest w wieku millennium. Niektórzy trochę starsi, mała garstka, młodsza.
Jestem tu, bo lubię pisać, ale głównym powodem jest, że kocham ludzi.  
Zdaję sobie sprawę z prawdziwości pewnego powiedzenia.  
Młody człowiek myśli, że stary człowiek jest zwariowany, lecz stary człowiek wie, że młody człowiek jest zwariowany. (W oryginale jest słowo crazy.) Jestem tu po to by służyć radą. Nie, żeby zmuszać lub narzucać co ja uważam za właściwe. Dyskusja może mieć pozytywne aspekty dla obu stron. Do tej pory dwie osoby mnie zablokowały. Jedna nie chcę już ze mną pisać, bo mi nie ufa. Być może miała rację, ponieważ zrobiłem błąd. Niestety nie otrzymałem trzeciej szansy, drugą otrzymałem. Z jedną osobą bardzo mi bliską, piszę bardzo rzadko, bo chyba nie ma to sensu. W moim odczuciu: ja dałem jej wszystko, a ona mi nic. W jej odczuciu: ja ją zostawiłam.  
Ponawiam co jakiś czas propozycję, że gotowy jestem pomóc o ile będę mógł w danych warunkach, we wszystkich sprawach związanych z problemami w życiu. Pozdrawiam  
* Poprzednio napisałem, że wszystko co robią dwie kochające osoby płci przeciwnej w łóżku, jest OK wobec Boga. W tej chwili wiem, że nie jest tak.

344 czyt.
92%3441
AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii felieton i obyczajowe, użył 1254 słów i 7219 znaków, zaktualizował 19 gru 2018

Komentarze (1)

 
 • Almach99

  Almach99 13 gru 2018

  Bede Musial przeczytac Te felieton kilka rady, Bo moja glowa dzis nie mysli.
  I za kazdym razem mam wiecej pytan bez odpowiedzi.  
  Zgodze sie z jednym. Kochajmy ludzi.  
  Dawno temu przeczytalem historyjke dla dzieci, moze nieco starszych dzieci. Co jest wazniejsze - szczescie czy rozum. Z zaskoczeniem przeczytalem zakonczenie opowiadania. Wiesz co wygralo?