Wybory

Dodano na Hydepark przez MrHyde, 24 postów, ostatni post 13 mar 2018

 • MrHyde
  · 3 paź 2017

  Zmotywowany przez jednego z użytkowników chciałbym Was zapytać, czy głosujecie i dlaczego na PiS.

 • MrHyde
  · 3 paź 2017

  i popsułeś zabawę.

 • Hilal
  · 17 gru 2017

  Owszem, głosowałam. Ale nie na PiS, tylko przeciwko PO.

 • eli19
  · 19 gru 2017

  MrHyde

  MrHyde: i popsułeś zabawę.

  Dlaczego popsuł zabawę? Przecież każdy może mieć swoje powody...ja również nie głosowałam na pis, ale przede wszystkim dlatego że nie lubię Kaczyńskiego Jarka, kotów, no i film " o dwóch takich co ukradli księżyc" nie podobał mi się  :)  
  A polityka...pis...nie ma o czym mówić...to szkodliwe dla zdrowia  :lol2:

 • Lils
  · 27 gru 2017

  Nigdy wcześniej nie interesowalam się nawet w minimalnym stopniu wiadomościami. Ale od krotkiego, dla mnie dluzszego, czasu zaczęłam. Nie podobają mi się PO-wcy. Ich sposób wybrniecia z trudnych sytuacji. Ostatnie znowu odkryte przekrety, wręcz krewzalewa, jak jeden z polityków wręcz z banalnym dziecięcym tłumaczeniem wykrzywia twarz i rzuca " znowu rozpoczął się sezon na PO", tak jakby to byla wina funkcjonariuszy za popełnione przekręty. Bylo nawet porównanie. PiS od rwzu wyzbyl się immunitetu, natomiast PO kryje twarz do konca. Spodlenie :). Nie potrafię pozytywnie się wypowiedzieć o opozycji, o PiSie mam podzielone zdanie. Polityka PRO- rodzinna na plus. Jeszcze nie ma pewności, co z ttm zrobia dalej. Poki co dążą w końcu do równości z innymi krajami, abysmy tam nie szukali pomocy. Choc to jeszcze dluga droga.
  Może się myle, są tu starsi użytkownicy, więc licze się z korekcja

 • DanaScully
  · 30 gru 2017

  Nie głosowałam nigdy na PIS i jestem z tego dumna. Nie długo przestanę chodzić na wybory i nie pytać dlaczego.. to jasne. Polityka PiS? Mydlenie ludziom oczu 500 plus ... I przepychanie swoich USTAW po cichaczem...

 • elninio1972
  · 31 gru 2017

  Lils

  Lils: Nigdy wcześniej nie interesowalam się nawet w minimalnym stopniu wiadomościami. Ale od krotkiego, dla mnie dluzszego, czasu zaczęłam. Nie podobają mi się PO-wcy. Ich sposób wybrniecia z trudnych sytuacji. Ostatnie znowu odkryte przekrety, wręcz krewzalewa, jak jeden z polityków wręcz z banalnym dziecięcym tłumaczeniem wykrzywia twarz i rzuca " znowu rozpoczął się sezon na PO", tak jakby to byla wina funkcjonariuszy za popełnione przekręty. Bylo nawet porównanie. PiS od rwzu wyzbyl się immunitetu, natomiast PO kryje twarz do konca. Spodlenie  . Nie potrafię pozytywnie się wypowiedzieć o opozycji, o PiSie mam podzielone zdanie. Polityka PRO- rodzinna na plus. Jeszcze nie ma pewności, co z ttm zrobia dalej. Poki co dążą w końcu do równości z innymi krajami, abysmy tam nie szukali pomocy. Choc to jeszcze dluga droga. Może się myle, są tu starsi użytkownicy, więc licze się z korekcja

  Pro rodzinna polityka na"+"? Dawanie kasy to dla Ciebie polityka prorodzinna to brawo :) a cos innego moze dodasz, niż głośne 500+ dla wybranych ?

 • elninio1972
  · 31 gru 2017

  DanaScully

  DanaScully: Nie głosowałam nigdy na PIS i jestem z tego dumna. Nie długo przestanę chodzić na wybory i nie pytać dlaczego.. to jasne. Polityka PiS? Mydlenie ludziom oczu 500 plus ... I przepychanie swoich USTAW po cichaczem...

  Zamiast nie chodzić, proponuje pójść i skreślić wszystkich, taki żarcik pokazujacy ze nikt nie ma poparcia :D frekfencja wyższa a mniejsze poparcie mieć będą ;)

 • MrHyde
  · 31 gru 2017

  Korygować nie zamierzam. Nie ukrywam, że PiSem się brzydzę. Odkąd rządzi z każdym dniem coraz bardziej. Ale ten post zacząłem, żeby się czegoś dowiedzieć. Poznać argumenty "drugiej" strony.

 • Lils
  · 1 sty 2018

  elninio1972

  elninio1972:  Pro rodzinna polityka na"+"? Dawanie kasy to dla Ciebie polityka prorodzinna to brawo   a cos innego moze dodasz, niż głośne 500+ dla wybranych ?

  A nie pro?.. znam mnóstwo rodzin, które poprawily byt. Dzieci nie klepia przyslowiowej biedy. Nawet niektórzy wychowujące piatke dzieci dorobili się wlasnego lokum. To tylko nieznaczny przykład.  
  Poki co tyle mego.
  Zawisło tutaj naskokiem. Napisałam że niewiele mogę pwoiedziec na ten temat ;).  
  Poza ttm nie bronie PiS u. Nie mam zdania do konca

 • DanaScully
  · 1 sty 2018

  Jasne 500plus to piękna inicjatywa państwa, wiele osób na tym skorzystało, ale... Ludzie! Nic nie jest za darmo.. wszystko poszło w górę! Woda, gaz, prąd, art. spożywcze, chemia...wszystko. Za 500 plus płacimy  my wszyscy. oczywiście wspomnieć nalezy,że niestety nie każdy dysponuje tymi pieniążkami tak jak należy...patologia rodzi patologie. Moja dawna sąsiadka. 6 dzieci. Pier***li i nie robi, bo jej się nie opłaca dupy z domu ruszać, a alkohol się leje. Chleb na kreskę weźmie, ale na małpkę zawsze wyciągnie gotoweczke. Niestety nie jest to odosobniony przypadek.

 • Lils
  · 1 sty 2018

  A ileż patologii slyszy się w innych krajach? Daleko nie szukać, Kobita rodziła dzieci za granica-Polka- i utrzymuje się z funduszu tamtejszych. Jaki jest z tego pożytek dla tamtejszych rodowitych ..? Każdy potrafi odpowiedzieć ;). Tak samo alkohol, inne przypadki. Bigdy nie mamy pewności, czy jakieś dziecko nie biduje bo ojciec chce sie wymigac, placi skarb panstwa.
  Sama mam 18lat, coreczke. Nie lasze sie na te pieniadze ale I szczerze sir ciesze że moge się uczyć, mama pilnuje mi malej a z tych pieniedzy moge czasem ją wspomoc. Moge sobie na cos pozwolic, nie czuc się jak typowa matka polka bez grosza przy duszy, i dziecku kupić zabawkę o której ja i moje mlodsze/starsze rodzeństwo nie mogli liczyc. W między czasie udaje mi się odłożyć. Moze to nie fair w stosunku do ludności, ale sana wiem, co Ile kosztuje, bo na wlasne "zyczenie" sir to wpakowalam, ale ciesze sie ze panstwo mi pomoglo

 • Lils
  · 1 sty 2018

  I mam rowniez wglad do rachunkow, co prawda nie place ich, ale robie zakupy I nie widze znaczacej roznicy. Jajka, owszem, ale w to tez nalezy sie zaglebic

 • elninio1972
  · 1 sty 2018

  Lils

  Lils: I mam rowniez wglad do rachunkow, co prawda nie place ich, ale robie zakupy I nie widze znaczacej roznicy. Jajka, owszem, ale w to tez nalezy sie zaglebic

  Ja nie mowie ze 500+ jest złe, ale jak wspomnieli nie kazdy moze z tego skorzystać, pozatym zamiast tego można by było obniżyć podatki na rzeczy dziecięce, darmowe przedszkola czy zlobki, więcej ludzi by raczej skorzystalo, albo darmowe obiady :) ale bardziej medialne  jest rozdawnictwo :)

 • MrHyde
  · 1 sty 2018

  Jednemu zasiłek, drugiemu zakaz in vitro. Takie to pro, a nawet contra. To 500 to bubel oczywiście. Bardzo niesprawiedliwe, nieprzemyślane (jeśli zakładać dobrą wolę) niestety rozdawnictwo. Łapówka.

 • elninio1972
  · 2 sty 2018

  MrHyde

  MrHyde: Jednemu zasiłek, drugiemu zakaz in vitro. Takie to pro, a nawet contra. To 500 to bubel oczywiście. Bardzo niesprawiedliwe, nieprzemyślane (jeśli zakładać dobrą wolę) niestety rozdawnictwo. Łapówka.

  Dowód wdzięczności za wybór;) nie lapowka :D

 • Jagna
  · 2 sty 2018

  Powiem tak, ten kto skorzystał, będzie zwolennikiem, ten kto nie dostał - przeciwnikiem. Będąc w liceum już się nie kwalifikowałam. Primo, jestem jedynaczką, secundo ukończyłam 18 lat, tertio mam dwoje rodziców. Ups, przegrałam życie.  

  Wiecie co mnie przeraża? Ceny książek, podręczników, zwłaszcza do nauki języków obcych. Zawsze były drogie, ale teraz to już istny kosmos... Nie rozumiem, czy mamy być bandą bezmózgów, którzy ledwo potrafią ojczystym językiem władać? Bez żadnych szans na poznanie, doświadczenie innych kultur? Czy nie lepiej, zamiast rozdawać pieniądze na prawo i lewo, dofinansować edukację, naukę? Całe społeczeństwo by na tym skorzystało...

 • MrHyde
  · 2 sty 2018

  Jagna

  Jagna:  dofinansować edukację, naukę

  :kiss:

 • DanaScully
  · 2 sty 2018

  Bo pierwsze dziecko zawsze wypadało krowie z pod ogona. Zawsze było gorsze. Pamiętam jak moja matka pobierała "rodzinne" ...dość,że sama kwota była śmieszna to na pierwsze dziecko była o połowę niemal mniejsza od kolejnego. Teraz mamy 500 plus... i niby wszystko pięknie, ale dlaczego, taka samotna matka z dzieckiem, która pracuje nie dostanie tych pieniążków, mimo że bardziej zasługuje niż milioner z czwórka dzieci? Dlatego,że ma jedno dziecko, a najniższa krajowa na dwie osoby dyskwalifikuje ja do tego przywileju . Dla mnie to wszystko jest tak nieprzemyślane, że hoho...ja utrzymuje się sama. Dzieci nie mam, z własnego wyboru, ale zauważam różnice w opłatach i nikt mi nie powie,że jej nie ma. Chcąc czy nie chcąc finansuje CUDOWNY projekt proRODZINNY

 • MrHyde
  · 4 lut 2018

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: Masakra tak pytać o upodobania polityczne... smutne, że Polacy są aż tak bardzo nietolerancyjni.  

  Dlaczego masakra? Kto chce, odpowie, kto nie chce (większość), nie odpowie. Polacy nietolerancyjni? Szkoda. Ale dlaczego tacy są? Czy to nie wynika trochę z braku wiedzy? Z zamknięcia w wąskim kręgu rodziny i ewentualnie znajomych? Z nieprzyzwyczajenia do różnorodności? "wiemy dobrze, że wszyscy politycy kradną" - Z tym się nie zgodzę! 1. Jak się używa słów "wiadomo dobrze", to znaczy, że nic nie wiadomo. 2. to uogólnienie. 3. gołosłowne oskarżenie. 4. dawanie wiary oszczercom (nowa władza "demaskuje" "afery" starej). 5. Wina jest indywidualna i trzeba ją udowodnić.

 • MrHyde
  · 4 lut 2018

  ABC ;)

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto