Linki, przedruki, recenzje - pytanie do Redakcji

Dodano na Hydepark przez MrHyde, 3 postów, ostatni post 14 sty 2018

 • MrHyde
  · 10 sty 2018

  O ile rozumiem politykę lol24, udostępnianie linków do zewnętrznych treści nie jest mile widziane. Wyjątki są tylko dwa: filmiki z Youtube i Przegląd prasy.  
  Czy Redakcja byłaby chętna zgodzić się, abyśmy mogli dzielić się linkami do opowiadań (lub innych tekstów) znalezionych w Internecie? Pytanie nie jest przypadkowe. Co jakiś czas ktoś przekleja na lol24 tekst z Internetu. Nie w złej wierze. Wręcz przeciwnie. Podaje źródło i pseudonim autora, ale nie może udostępnić linku. W mojej skromnej opinii praktyka samowolnego kopiowania tekstu (nawet dostępnego publicznie do bezpłatnego czytania) stanowi naruszenie praw autorskich. Autor pozwalając czytać, przecież nie upoważnia automatycznie do dysponowania tekstem! Pomyślałem jednak, że można by dzielić się znaleziskami w cywilizowany sposób. Na przykład stworzyć dział Recenzje/Rekomendacje (Np. jako podgrupę Opowieśći), gdzie byśmy mogli napisać recenzję lub krótkie wyjaśnienie, dlaczego dany tekst nam się podoba i jest godny polecenia, i dać link do źródła. Mielibyśmy wtedy funkcję, na którą jest tutaj zapotrzebowanie, a jednocześnie unikalibyśmy niebezpieczeństwa popełnienia plagiatu.

  Co o tym sądzicie?

 • VeryBadBoy
  · 10 sty 2018

  Dołączam się do pytania. Na niektórych stronach z opowiadaniami widuje się zastosowanie rozwiązania z opowiadaniami autorskimi i znalezionymi w sieci. Wtedy nie ma wątpliwości, a admini pilnują, żeby treści trafiały do odpowiednich poddziałów.

 • agnes1709
  · 13 sty 2018

  W pełni się z Toba zgadzam, link nijak się ma do kopiowania, zwłaszcza, że większość sie do tego kopiowania nie przyznaje. Ale za możnością wstawiania takowego linku jestem jak najbardziej ZA, to w niczym nie narusza praw autora, a czasem naprawdę można trafić fajne rzeczy:D

 • aKubek
  · 14 sty 2018

  Musiała  by nastąpić zmiana w regulaminie tzn. wystarczy dopisać tam jedno zdanie i każdy byłby zadowolony, ale lol chyba boi się konkurencji.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto