Jaki to film? Zagadka - str 4/4

Dodano na Hydepark przez Indragor, 74 postów, ostatni post 14 lutego

 • Indragor
  · 27 gru 2021

  Premiera miała miejsce w 1936 roku. Tatuś, obywatel ziemski, kupuje bilet do operetki, a tu na scenie w tajemnicy przed papą hula i śpiewa córeczka. Czy wiecie, co to za film? Mała podpowiedź dla ułatwienia: „Pij! Ile starczy – Komitet Gospodarczy”. Więcej się ode mnie nie dowiecie. Będę milczał jak niezapłacony telefon ;) .

 • VeryBadBoy
  · 25 stycznia

  Ah, o takie szczegóły Ci chodzi. Dawno oglądałem ten film, ale z tego co pamiętam zakończenie nie dawało jednoznacznej odpowiedzi. Co się nasuwało, że była samym wcieleniem diabła.

 • C10H12N2O
  · 25 stycznia

  Dawało ;)
  Rytuał "kolekcjonera" się nie udał z powodu nieodpowiedniego zebrania wszystkich rycin. Po czym spotkał "tajemniczą dziewczynę" w swoim samochodzie, a następnie uprawiał z nią seks z płonącą wierzą  w tle. Wcześniej główny bohater zauważył, że prócz różnicy w podpisach autora na rycinach, różnią się one drobnymi szczegółami, takimi jak: klucz w innej ręce mnicha czy inna liczba wieżyczek u budowli i tą różnicę wskazał jednej z właścicielek egzemplarza, aby nie wspominać, że różnią się też podpisem autora. W miedzy czasie pyta się tajemniczej niewiasty co poszło nie tak z tym rytuałem, a ona odpowiada, że brakowało jednej z rycin i daje mu na nią namiar i przy najbliższej okazji znika. Gdy udaje mu się odnaleźć brakującą rycinę, przedstawiającą "niewiastę na bestii", to na tej rycinie różnica polega nie tylko na tym, że wskazywana przez niewiastę budowla nie płonie, tak jak na innych rycinach i zza jej murów widać blask jutrzenki, to do tego kobieta dosiadająca bestii ma łudząco podobne rysy twarzy do "tajemniczej dziewczyny". Natomiast przedstawiana w ten sposób kobieta na rycinach, to Nierządnica Babilońska, ucieleśnienie wszelkiego zła i zepsucia, choć w dużej mierze zależy od tego kto interpretuje ryciny czy też wersy starego testamentu :)

 • VeryBadBoy
  · 25 stycznia

  Rzeczywiście, teraz mi zaczęło więcej świtać, gdy to dokładnie streściłaś. Pewnie gdybym dokładniej przejrzał net, to bym znalazł info, chociażby na filmwebie. Ale narobiłaś mi smaka, że sobie przypomnieć ten intrygujący film, a może i przeczytać książkę☺️.
  W każdym razie wygląda na to, że znów musisz uraczyć Nas zagadką, bo odpowiedziałem tylko połowicznie dobrze.

 • C10H12N2O
  · 26 stycznia

  Tytuł odgadłeś, a o to chodzi w tym wątku, więc teraz twoja kolej ;)

  Jeżeli masz czas i siłę, obejrzyj sobie film, a następnie przeczytaj książkę. Jeżeli nie czujesz się na siłach, a jeszcze nie czytałeś, to polecam książkę. Polański odpuścił sporo dość nieistotnych dla niego wątków. Bazując na samym filmie ciężko na przykład dojść do tego dlaczego "sługa piekieł" pomaga jakiemuś bibliofilowi, zamiast wesprzeć wyznawców swego pana :)

 • VeryBadBoy
  · 26 stycznia

  Film z drugiej połowy lat 80 opowiada o wyprawie młodych ludzi po coś, co bardzo ich zaintrygowało i chcieliby zdążyć przed innymi. Przybliżoną lokalizację poszukiwań znają od jednego z członków eskapady, który podsłuchał swojego starszego brata rozmawiającego o tym ze swoim kumplem.

  Cały film jest retrospekcją dorosłego już głównego bohatera. Co skłoniło go do tych wspomnień z lat dzieciństwa?

 • C10H12N2O
  · 29 stycznia

  VeryBadBoy

  VeryBadBoy: .

  Chyba potrzebna jeszcze jakaś podpowiedź ;)

 • VeryBadBoy
  · 30 stycznia

  Chyba faktycznie za skąpe informacje podałem :).

  To także film na podstawie opowiadania Stephena Kinga.  

  W jedną z głównych ról wcielił się aktor, zmarły tragicznie w 1993 w młodym wieku.

 • C10H12N2O
  · 31 stycznia

  Teraz jest wręcz zbyt łatwo :p
  Mowa o filmie "Stań przy mnie" (1986) , który jest ekranizacją opowiadania pt. "Ciało", które to z kolei można odnaleźć w zbiorze pt. "Cztery pory roku".

  Odpowiedź na twoje pytanie jest na samym początku filmu, gość siedzi w samochodzie zaparkowanym na poboczu jakiejś polnej drogi, zerka na nagłówek w gazecie leżącej na fotelu pasażera, mówiącym o tym, że jakiś mecenas został śmiertelnie raniony w restauracji. Po czym obok jego samochodu przejeżdża dwóch młodych chłopców na rowerach.

 • VeryBadBoy
  · 31 stycznia

  Bezbłędnie  :)

 • C10H12N2O
  · 31 stycznia

  Film, który doczekał się wielu odsłon na przestrzeni lat '30, '50, '90 XX w. oraz '00, '10, '20 XXI w.  jest ekranizacją książki, która jest uznawana za swego rodzaju prekursora pewnego nurtu w swym gatunku.
  Opowiada o pewnym leciwym człowieku, który gości w swych progach młodego adwokata, mającego mu pomóc w obrocie nieruchomościami. Przy okazji uznaje, że narzeczona adwokata jest reinkarnacją jego zmarłej małżonki i postanawia ją zdobyć/odzyskać ;)

  Pytanie dodatkowe: W jakich okolicznościach zmarła małżonka gospodarza?

 • C10H12N2O
  · 6 lutego

  Podpowiedź: Po przeprowadzce staruszek staje się zdecydowanie młodszy.

 • C10H12N2O
  · 8 lutego

  Podpowiedź nr2: W filmie z 1992 r., w tytułową rolę wcielił się aktor, który grał w 1994 grał słynnego kompozytora z Wiednia, natomiast w jego zmarłą małżonkę, oraz narzeczoną adwokata grała aktorka, która miała okazję wcielić się w postać uciekającą przed kosmitą na statku w 1997 r.
  Dla ułatwienia powiem, że w filmie był też profesor, którego zagrał gość, który miał okazję odtwarzać rolę "smakosza ludzkich serc" (i innych wnętrzności) z 1991 r., a w rolę adwokata wcielił się typ, co grał hakera komputerowego w trylogii pewnych "braci", którzy zostali "rodzeństwem", by ostatecznie skończyć jako "siostry".

 • VeryBadBoy
  · 14 lutego

  Wstyd się przyznać, bo ani nie czytałem a co dziwniejsze nie oglądałem, mimo kilku przymiarek - Drakula, filmy na podstawie powieści Brama Stokera.

  Niestety na pytanie dodatkowe nie odpowiem teraz, nie znam okoliczności śmierci pierwszej małżonki.

 • C10H12N2O
  · 14 lutego

  Odgadłeś.

  Elisabeta popełniła samobójstwo gdy dowiedziała się o rzekomej śmierci swego małżonka podczas bitwy.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto