Wybory - str 2/2

Dodano na Hydepark przez MrHyde, 24 postów, ostatni post 13 mar 2018

 • MrHyde
  · 3 paź 2017

  Zmotywowany przez jednego z użytkowników chciałbym Was zapytać, czy głosujecie i dlaczego na PiS.

 • AnonimS
  · 4 lut 2018

  Uważam że ludzie głosują na PIS z następujących powodów : 1. Starają się realizować swoje obietnice wyborcze takie jak "500+" " " mieszkanie +" czyli programy prospołeczne. 2. Ścigają przestępstwa gospodarcze i wielkie afery jak reprywatyzacja w Warszawie ale nie tylko w Warszawie. 3. Nie odpuszczają członkom tzw elit co było nagminne za poprzedników. 4. Opozycja nie pokazuje alternatywy tylko bazuje na negacji a to jest za mało. 5. Ataki z UE i Izraela  na polskie ustawy też dają do myślenia co chcą te gremia osiągnąć. Można jeszcze wiele wymienić min.  Zeznanie młodego Tuska że tata wiedział że Amber Gold to przekręt czy taśmy podsłuchowe które obnażyły prawdziwe oblicze elit poprzedniej władzy. I mamy fenomen że partia rządząca ma lepsze notowania niż w momencie wygrania wyborów.                  A to fragment analizy CBOS z 2016 roku    
  KOMUNIKATzBADAŃ  NR 94/2016 Warszawa, czerwiec 2016 ISSN 2353-5822
  "Partie polityczne na ogół częściej budzą wśród Polaków niechęć niż sympatię.  
  "Spośród uwzględnionych w badaniu ugrupowań relatywnie największą sympatią  
  cieszy się PiS (39% deklaracji). Pozostałe inicjatywy polityczne niewiele jednak ustępują  
  pod tym względem przodującej w sondażach partii rządzącej. Tylko minimalnie mniej  
  głosów sympatii niż PiS zyskują ruch Pawła Kukiza (37%) oraz główne partie dzisiejszej  
  opozycji – Nowoczesna Ryszarda Petru i Platforma Obywatelska (po 36%). Trochę mniej  
  ankietowanych (32%) z aprobatą odnosi się również do PSL. Na kolejnych miejscach tego  
  rankingu lokują się Komitet Obrony Demokracji, z którym sympatyzuje nieco ponad jedna  
  czwarta ogółu badanych (26%) oraz SLD (23% deklaracji sympatii). Stosunkowo najmniej  
  pozytywnych wskazań uzyskały: od niedawna funkcjonująca na scenie politycznej i najmniej  
  znana badanym Partia Razem oraz KORWiN (odpowiednio: 18% i 17% deklaracji sympatii)."

 • elninio1972
  · 4 lut 2018

  AnonimS

  AnonimS: Uważam że ludzie głosują na PIS z następujących powodów : 1. Starają się realizować swoje obietnice wyborcze takie jak "500+" " " mieszkanie +" czyli programy prospołeczne. 2. Ścigają przestępstwa gospodarcze i wielkie afery jak reprywatyzacja w Warszawie ale nie tylko w Warszawie. 3. Nie odpuszczają członkom tzw elit co było nagminne za poprzedników. 4. Opozycja nie pokazuje alternatywy tylko bazuje na negacji a to jest za mało. 5. Ataki z UE i Izraela  na polskie ustawy też dają do myślenia co chcą te gremia osiągnąć. Można jeszcze wiele wymienić min.  Zeznanie młodego Tuska że tata wiedział że Amber Gold to przekręt czy taśmy podsłuchowe które obnażyły prawdziwe oblicze elit poprzedniej władzy. I mamy fenomen że partia rządząca ma lepsze notowania niż w momencie wygrania wyborów.                  A to fragment analizy CBOS z 2016 roku      KOMUNIKATzBADAŃ  NR 94/2016 Warszawa, czerwiec 2016 ISSN 2353-5822 "Partie polityczne na ogół częściej budzą wśród Polaków niechęć niż sympatię.  "Spośród uwzględnionych w badaniu ugrupowań relatywnie największą sympatią  cieszy się PiS (39% deklaracji). Pozostałe inicjatywy polityczne niewiele jednak ustępują  pod tym względem przodującej w sondażach partii rządzącej. Tylko minimalnie mniej  głosów sympatii niż PiS zyskują ruch Pawła Kukiza (37%) oraz główne partie dzisiejszej  opozycji – Nowoczesna Ryszarda Petru i Platforma Obywatelska (po 36%). Trochę mniej  ankietowanych (32%) z aprobatą odnosi się również do PSL. Na kolejnych miejscach tego  rankingu lokują się Komitet Obrony Demokracji, z którym sympatyzuje nieco ponad jedna  czwarta ogółu badanych (26%) oraz SLD (23% deklaracji sympatii). Stosunkowo najmniej  pozytywnych wskazań uzyskały: od niedawna funkcjonująca na scenie politycznej i najmniej  znana badanym Partia Razem oraz KORWiN (odpowiednio: 18% i 17% deklaracji sympatii)."

  Tylko pytanie: Partia rządzącą a spełnienia jakies socjalne rzeczy.... To jest chyba sprzeczność;)

 • AnonimS
  · 4 lut 2018

  Nie wiem czy to sprzeczność. Inny podział środków i tyle. Poprzednie rządy w tym AWS i SLD wbrew swoim elektoratom prowadziły politykę liberalną. To samo dotyczy PO i PSL . Tusk to liberał więc to zrozumiałe ale PSL już nie. Wszystko zweryfikują wybory samorządowe. Obawiam się że PSL bardzo straci w nich. A samorząd był do tej pory siłą PSL bo do sejmu nigdy nie byli znaczącą siłą.

 • gonzo
  · 13 mar 2018

  A ja uważam, że cały ten pisowski program opiera się o polską mentalność. Zwykłą ludzką zawiść. Kłamliwa, bezpodstawna  nagonka na elity doprowadziła do tego, że z polaków wyszły uśpione od lat demony. Przeszło dwa lata wszechwładzy pisu  i usilnych zabiegów prokuratury, policji, CBA i innych służb wcale nie potwierdziło, poza nielicznymi wyjątkami, że dzisiejsza opozycja tylko kradła i napychała kieszenie. Suweren dostał za to przyzwolenie na niszczenie ludzi i obrzucanie ich błotem. Nieudacznicy wreszcie dostali usprawiedliwienie dla swojej indolencji. Oni kradli, tworzyli układ więc do czegoś doszli, a my jedyni sprawiedliwi nie mogliśmy się przebić. Tylko, że to są ludzie, którzy byli nikim za komuny, za III RP i za IV RP będą nikim. To ludzie bez planu na życie, a jedynie szukający usprawiedliwienia dla swojej bylejakości. Im wystarczy, że zniszczą wszystko i reszta będzie żyła tak jak oni. PiS rozpalił w piekle pod polskim kotłem i to jest największe zło jakie uczynił krajowi.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto