Święto arbuza: 5 ton owoców, krągłych jak piersi

Święto arbuza: 5 ton owoców, krągłych jak piersi

"Arbuz jest okrągły jak kobieca pierś, piersi możesz głaskać, a arbuza zjeść" - śpiewali w czwartek studenci w katowickim parku Kościuszki, a studentki przywdziewały arbiustosze zrobione z wydrążonych owoców.

Wszystko to z okazji Święta Arbuza zorganizowanego po raz dziewiąty przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową. Zużyto 5 ton owoców.

Studenci i mieszkańcy, którzy mieli dość śmiałości, by się do nich przyłączyć, rywalizowali w piciu piwa z łupiny arbuza na czas, wyciskaniu arbuzowego soku rękami i jedzeniu owoców bez pomocy dłoni. Rzucali arbuzami na odległość, tańczyli z nimi i przeciskali przez nogawki spodni. - Wszystko jest tu do bólu absurdalne, ale o to właśnie chodzi po sesji - mówiła Kasia Stach, która w arbuzowym święcie uczestniczyła już po raz trzeci.

Kulminacją była arbuzowa bitwa. Uczestnikom kibicował występujący w roli konferansjera Konjo z Big Cyca. Ale to nie tylko wygłupy. Podczas Święta Arbuza odbyła się też kwesta i licytacja prac dzieci chorych na nowotwory. Dochód zasili konto fundacji Iskierka.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

źródło: gazeta.pl

1 155 czyt.
31650% 0
jupixote

jupixote znalazła niusa , edytowane 22 sty 2016 na gazeta.pl ·

Dodaj komentarz