Michael Jackson nie żyje!

Michael Jackson nie żyje!

Ta szokująca wiadomość została potwierdzona kilka minut po północy naszego czasu. Michael Jackson, król Muzyki Pop, zmarł w szpitalu w Los Angeles. Miał 50 lat.

Wokalista wcześniej doznał zatrzymania akcji serca, w wyniku czego upadł w wynajmowanym od maja domu w Holmby Hills, w Los Angeles. Znalazł go jeden z jego współpracowników i ok. 12.30 lokalnego czasu wezwał karetkę, ale lekarz niewiele był w stanie pomóc.

Jackson był bowiem nieprzytomny, zapadł w śpiączkę. Przewieziono go do szpitala UCLA w Los Angeles, ale na jakąkolwiek pomoc było już za późno. O godz. 14.26 zmarł, nie odzyskując przytomności.

Do szpitala dość tłumnie dotarli członkowie rodziny wokalisty, by pożegnać się z nim, w tym jego matka Katherine i obie siostry - Janet i LaToya (ojciec Joe przebywał w tym czasie w Las Vegas). Pod budynkiem szpitala zjawili się także fani, którzy w napięciu oczekiwali na wieści ze szpitala. Nikt nie spodziewał się najgorszego.

Informację o śmierci Jacksona długo trzymano w tajemnicy. Do mediów docierały jedynie szczątkowe informacje. Nieoficjalnie mówiono, iż znajduje się on w poważnym stanie, później podano, iż zapadł w śpiączkę. Rzecznik szpitala, prawdopodobnie na prośbę rodziny, nie udzielał żadnych informacji o stanie zdrowia wokalisty.

Dopiero 3 godziny po przewiezieniu go do szpitala, lokalne media zdobyły swoimi kanałami informację, iż Michael Jackson nie żyje. Za nimi informację tę podały ogólnoamerykańskie telewizje, CBS i CNN, ale długo nie były one w stanie potwierdzić u własnych źródeł tej informacji.

Śmierć dopadła Jacksona, gdy w Los Angeles przygotowywał się on do wielkiego powrotu, po 12 latach przerwy, na trasę koncertową. 13 lipca miał bowiem rozpocząć serię aż 50 koncertów w londyńskiej hali O2 Arena, które miały potrwać do marca 2010 roku. Sprzedaż biletów rozpoczęto w marcu i rozchodziły się one jak świeże bułeczki - zainteresowanie fanów z całego świata przerosło wszelkie oczekiwania - nie tylko samego artysty i promotora koncertów, ale i tych wszystkich, którzy wieszczyli od dawna, iż Król Popu nie ma już szans na powrót na scenę.

Mylili się, choć ich przepowiednie nieoczekiwanie sprawdziły się - artysta nie dożył tego powrotu. Lata zażywania mnóstwa medykamentów oraz liczne problemy zdrowotne i finansowe, dały o sobie znać w czwartek, 25 czerwca, kilka minut po południu, gdy zmęczone dodatkowo intensywnym treningiem serce odmówiło posłuszeństwa.

W sierpniu Michael Jackson obchodziłby 51. rocznicę urodzin. Osierocił trójkę dzieci - Michaela Josepha Jacksona Jr, Paris Michael Katherine Jackson i Prince'a Michaela Jacksona II. Jego śmierć opłakuje ponadto pięciu braci i dwie siostry oraz miliony fanów na całym świecie.

__________
Powiedział, że wraz z odejściem Jacksona, umarł także i kawałek jego duszy.
Piosenkarka Celine Dion porównywała śmierć Michaela do śmierci Johna Kennedy'ego.
Przedstawiciele aktorki Elizabeth Taylor, przekazali mediom oświadczenie, że jest ona zbyt zdruzgotana śmiercią swego drogiego przyjaciela by wydać oficjalny komunikat.
Madonna po śmierci Jacko powiedziała, że "całe jej serce płacze".
Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, nazwał Jacksona fenomenem, choć dodał, że "były poważne znaki zapytania dotyczące prywatnego życia" piosenkarza.

Jackson zdobył 13scie nagród Grammy. Sprzedał 750 milionów płyt.

Dziennik Daily Mail pisze, że gwiazdor od wielu lat był uzależniony od środków przeciwbólowych, co z pewnością przyczyniło się do jego problemów ze zdrowiem.

Raper Ice-T powiedzaił "Odpoczywaj w pokoju Mike. Ludzie mogą mówić co chcą, ale Ty byłeś w stu procentach oryginalny.
Diddy dodał, że Jackson "pozwolił mu uwierzyć w magię".
Kondolencje złozyli także Ludacris, MC Hammer, Kelly Rowland, Lindsay Lohan, Miley Cyrus i Ashton Kutcher.

Jacko należał do wielkich ale i kontrowersyjnych artystów.
słynął z licznych operacji plastycznych. W 2003 roku został oskarżony o molestowanie 13-letniego chłopca. Publicznie nosił na twarzy maskę higieniczną. Miał też problemy finansowe.

źródło: planeta.fm

1 484 czyt.
31550% 2
isopad

isopad znalazł niusa , edytowane 22 sty 2016 na planeta.fm ·

Dodaj komentarz